Jesse Eisenberg w Lublinie

i

Autor: Miasto Lublin

GWIAZDY

Amerykański aktor i reżyser Jesse Eisenberg nakręcił film w Lublinie. Teraz stara się o polskie obywatelstwo!

2024-06-17 10:43

Jesse Eisenberg to hollywoodzki aktor i reżyser filmowy, który w rozmowach z mediami chętnie podkreśla swoje rodzinne związki z Polską. Jak się okazuje, amerykański gwiazdor stara się teraz o otrzymanie polskiego obywatelstwa.

Jesse Eisenberg jest amerykańskim aktorem i reżyserem, którego kojarzyć możecie przede wszystkim z ról w takich filmach jak np. „The Social Network”, „Iluzja” i „Zombieland”. W ubiegłym roku Eisenberg wraz ze swoją ekipą filmową zawitał m.in. do Warszawy i Lublina, gdzie powstawały zdjęcia do reżyserowanej przez niego produkcji pt. „The Real Pain”. Film ten opowiada o dwóch kuzynach, którzy po latach kłótni spotykają się w Polsce, by poznać losy swoich przodków w trakcie II wojny światowej i tym samym zachować pamięć o tym, czego doświadczyła ich babcia. W tym celu wybierają się w podróż, podczas której odwiedzają kilka polskich miast. Jak już informowaliśmy, „The Real Pain” miał swoją premierę na festiwalu Sundance, gdzie został przyjęty owacjami na stojąco. Produkcja ma trafić na ekrany kin dla szerokiej widowni jeszcze w tym roku.

Maj przywitał nas feerią barw i dźwięków. Ruszyły pokazy fontanny multimedialnej w Lublinie.

Jesse Eisenberg chce mieć polskie obywatelstwo

Sam Jesse Eisenberg, choć urodzony w Nowym Jorku, chętnie odwiedza nasz kraj i w wielu wywiadach podkreśla to, że ma polskie korzenie. Jego rodzina pochodzi bowiem z okolic Krasnegostawu. Amerykański aktor w rozmowach z mediami często wyraża swoją sympatię do Polski. Ostatnio przyznał na przykład, że Lublin jest jego ulubionym miastem w naszym kraju. Jak się okazuje, hollywoodzki aktor od kilku miesięcy stara się także o uzyskanie polskiego obywatelstwa!

„Ponoć wszystkie papiery już przeszły i czekam na finalny podpis (...) Chcieliśmy mieć lepszą więź z Polską, a ja chciałbym więcej tu pracować. Akcja ostatniego filmu, który stworzyłem toczyła się tutaj i chciałbym to powtórzyć. Czuję więź z Polską” – powiedział Jesse Eisenberg w wywiadzie dla „Głosu Wielkopolskiego”.

Z kolei w rozmowie z „Dzień dobry TVN” amerykański aktor przyznał, że otrzymał już swój numer PESEL.

Zobacz zdjęcia: Jesse Eisenberg w Lublinie