Jesse Eisenberg w Lublinie

i

Autor: Miasto Lublin Zdjęcie z planu filmu "The Real Pain" kręconego w Lublinie

GWIAZDY I LUBLIN

Amerykański aktor i reżyser Jesse Eisenberg pokochał Lublin! „Moje ulubione miasto w Polsce”

2024-05-27 8:16

Jesse Eisenberg, amerykański aktor i reżyser filmowy, zapytany o to, jakie polskie miasto jest jego ulubionym, bez wahania wskazał na Lublin! „Jest tam tak pięknie, spędziłem tam dużo czasu” – powiedział gwiazdor dla „Onet Rano”.

Jesse Eisenberg to amerykański aktor i reżyser, który urodził się w Nowym Jorku, ale ma też polskie korzenie. Szerokiej publiczności jest znany między innymi z ról w takich filmach jak np. „Zombieland” czy „The Social Network”, w którym wcielił się w postać Marka Zuckerberga (założyciela Facebooka), zdobywając uznanie krytyków. Ostatnio Eisenberg, przy okazji promocji wyreżyserowanego przez siebie filmu pt. „The Real Pain”, udzielił wywiadu dla „Onet Rano”, w którym opowiadał między innymi o samej produkcji, a także o swoich związkach z Polską. Amerykański gwiazdor odpowiadając na pytanie o to, które miasto w naszym kraju lubi najbardziej, bez wahania wymienił dwie miejscowości z woj. lubelskiego: Krasnystaw (skąd pochodzili jego dziadkowie) oraz Lublin!

„Miasto, z którego pochodzi moja rodzina nazywa się Krasnystaw, na południu, ale to niedaleko mojego ulubionego miasta w Polsce, czyli Lublina. Jest tam tak pięknie i spędziłem tam dużo czasu” – powiedział Jesse Eisenberg w wideo nakręconym dla „Onet Rano”.

REBEL MOON 2 to najlepszy film w karierze Zacka Snydera? Rozmawiamy z reżyserem (WYWIAD)

Jesse Eisenberg nakręcił film w Lublinie

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ekipa filmowa Jesse’go Eisenberga przez ponad 20 dni gościła w stolicy Lubelszczyzny, kręcąc ujęcia do jego najnowszego filmu pt. „The Real Pain”. Produkcja miała swoją premierę podczas festiwalu Sundance, gdzie zebrała owacje na stojąco, a prawa do wyświetlania filmu wykupiła wytwórnia Searchlight Pictures. „The Real Pain” to tzw. „film drogi”, opowiadający historię dwóch kuzynów, którzy po latach kłótni spotykają się w Polsce, by poznać losy swoich przodków w trakcie II wojny światowej i tym samym zachować pamięć o tym, czego doświadczyła ich babcia. W tym celu wybierają się więc w podróż, podczas której odwiedzają m.in. Majdanek w Lublinie, Krasnystaw czy Warszawę.

„The Real Pain” na kinowe ekrany ma trafić jeszcze w tym roku.

Zobacz na zdjęciach, jak powstawał „The Real Pain” w Lublinie: