Od jutra w Lublinie wszyscy muszą segregować odpady

2020-07-31 13:24 OM
Od jutra w Lublinie wszyscy muszą segregować odpady
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/ivabalk

Mieszkańcy Lublina, którzy do tej pory nie segregowali odpadów będą musieli to robić, w przeciwnym wypadku za ich wywóz zapłacą podwójnie. Ma to związek z przepisami zmienionej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

- Od sierpnia w Lublinie nie możemy już wybierać, czy będziemy chcieli segregować, czy też nie. Ci, którzy dotychczas nie prowadzili selektywnej zbiórki odpadów do 10 września powinni złożyć nową deklarację, która obowiązuje już od sierpnia - mówi Monika Głazik z lubelskiego ratusza. - Obowiązuje selektywna zbiórka odpadów komunalnych i w momencie kiedy któryś z mieszkańców nie dopełni tego obowiązku, podmiot odbierający odpady przyjmuje je jako zmieszane i powiadamia o tym Urząd Miasta i za te miesiące, w których nie dopełniono obowiązku segregacji zostanie zastosowana stawka opłaty podwyższonej, czyli dwukrotność opłaty.

Druki deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 1 sierpnia, dostępne będą w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin, na stronie Lublin.eu oraz w formie papierowej w Biurach Obsługi Mieszkańców i siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska przy ul. Zana 38.

Jak segregować odpady niebezpieczne?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W Lublinie segregację odpadów zadeklarowało 142 655 gospodarstw domowych. Aktualnie śmieci nie segreguje 0,6 procenta gospodarstw domowych, czyli 877 gospodarstw domowych, z czego 255 w zabudowie jednorodzinnej i 622 w zabudowie wielorodzinnej.