Rozliczyłeś podatek w Lublinie? Możesz już korzystać ze zniżek

i

Autor: OM

Rozliczyłeś podatek w Lublinie? Możesz już korzystać ze zniżek

2020-07-30 22:13

Zniżki w transporcie, kulturze, sporcie i usługach. Już od soboty będą mogli korzystać z nich mieszkańcy Lublina rozliczający podatki w naszym mieście. Od piątku 31 lipca można będzie wyrobić sobie Lubelską Kartę Miejską, która uprawni do zniżek.

Wystarczy mieć Kartę Biletu Elektronicznego, czyli potocznie zwaną "przejazdówkę" komunikacji miejskiej, na której zostanie umieszczony identyfikator. To upoważni nas do zniżek. W przypadku kiedy nie mamy Karty Biletu Elektronicznego najpierw musimy ją wyrobić, a później złożyć wniosek o identyfikator.

- Będzie ona wydawana bezpłatnie, na czas określony - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina. - Uprawnienia do tych zniżek będą przysługiwały osobom, które rozliczają podatek dochodowy w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie gminy Lublin i które właśnie w tym zeznaniu podatkowym deklarują miejsce zamieszkania Lublin.

Uprawnienia będą przysługiwały także osobom, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego, a także mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez Miasto. Do programu będą włączone także dzieci tych osób do ukończenia 18 roku życia,a w przypadku nauki – do 26 roku życia.

Pierwsza w Lublinie ławka do karmienia i przewijania dzieci

- Możemy już zadeklarować, że partnerami programu Lubelska Karta Miejska są instytucje kultury, MOSiR, ale także kluby sportowe - dodaje wiceprezydent.

Dla przykładu na wszystkich obiektach zarządzanych przez MOSiR (Aqua Lublin, Łabędzia, Słoneczny Wrotków, Icemania, Strefa H2O) na każdy bilet będzie obowiązywało 10 procent zniżki.

Ci, którzy nie będą posiadali Lubelskiej Karty Miejskiej zapłacą więcej za przejazdy komunikacją miejską. Chodzi o bilety okresowe.

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?

- Te różnice w cenach będą sięgać od 25 do 33 procent - mówi Grzegorz Malec, dyrektor ZTM w Lublinie. - Np. pełnopłatny bilet trzydziestodniowy okresowy, czyli taki podstawowy bilet, który teraz kosztuje 92 złote, będzie kosztował 119 złotych dla tych osób, które w Lublinie podatków nie odprowadzają, czyli to jest 27 złotych więcej.

Nowe ceny biletów okresowych będą obowiązywały prawdopodobnie od pierwszej dekady października.

Lubelska Karta Miejska jest pierwszym elementem nowego systemu Lubelskiego Biletu Karty Aglomeracyjnej, który będzie funkcjonował pod nazwą LUBIKA. Jego uruchomienie planowane jest na sierpień 2021 roku.