Lubelskie szpitale szykują się na drugą falę epidemii. Dostaną unijne wsparcie [AUDIO]

2020-07-30 11:58 Mateusz Kasiak
Lubelskie szpitale szykują się na drugą falę epidemii [AUDIO]
Autor: zdj. MK Podpisanie aneksu do programu "Usługi społeczne i zdrowotne" RPO WL 2014-2020

Środki dezynfekcyjne i ochrony osobistej. Lubelskie szpitale szykują się na drugą falę epidemii koronawirusa. Wsparcie otrzyma w sumie 18 placówek marszałkowskich, m.in. z Lublina, Zamościa, Radecznicy, Białej Podlaskiej czy z Nałęczowa.

- Zostały zakupione maseczki, maseczki z filtrem, kombinezony, fartuchy chirurgiczne, gogle, przyłbice, czepki, środki dezynfekujące do rąk i powierzchni. To, co jest niezbędne do funkcjonowania szpitala i wzmocni pracę personelu w czasie nadchodzącej drugiej fali - mówi Kamila Ćwik, dyrektor wojewódzkiego szpitala w Chełmie, lidera projektu.

Szpitale dostaną także pieniądze na wyposażenie oddziałów. Wysokość dodatkowego dofinansowania to 5 milionów złotych. W sumie, unijne wsparcie otrzyma 44 placówki medyczne z województwa lubelskiego. W tym jednostki podległe władzom samorządowym i szpitale kliniczne.

- Jedna część dedykowana jest szpitalom marszałkowskim, druga powiatowym i klinicznym. Teraz wzmacniamy projekt o 5 milionów. Szykujemy się na druga falę, na jesień - dodaje Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Wartość realizowanego projektu to 12 milionów złotych.

- Kupimy maski, kombinezony, przyłbice czy gogle - mówi Kamila Ćwik, dyr. szpitala w Chełmie
Sztuczna kość - wynalazek przyszłości stał się teraźniejszością

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.