LPEC zachęca do oszczędzania ciepła. Dzięki temu będzie taniej i zdrowiej

2020-11-20 19:45 OM
LPEC zachęca do oszczędzania ciepła. Dzięki temu będzie taniej i zdrowiej
Autor: materiały prasowe LPEC

Mieszkania w Lublinie są przegrzane. Tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Miasta Lublin. Specjaliści zapewniają, że obniżenie temperatury w domu nawet o 1 stopień wpłynie korzystnie na nasze zdrowie i zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zachęcają do tego dostawcy ciepła w całej Polsce, w tym LPEC w kampanii "20 stopni dla klimatu".

- Zachęcamy do korzystania z ciepła wtedy, kiedy jest ono nam potrzebne - mówi Teresa Stępniak-Romanek, rzecznik Prasowy LPEC. - Dbajmy o to, żeby ciepło nie uciekało przez otwarte drzwi i okna. Przed wyjściem z mieszkania, czy z pracy dobrze jest ustawić ogrzewanie na niższą temperaturę. Podobnie gdy planujemy kilkudniowy wyjazd i wiemy, że mieszkanie będzie stało puste. Gdy wietrzymy mieszkanie najpierw przykręćmy kaloryfer, następnie otwieramy okno szeroko na 5-10 minut. Po przewietrzeniu zamykamy okno i ponownie odkręcamy grzejnik.

W jednej z dzielnic Lublina powstały ławki, jakich jeszcze w tym mieście nie było.

Obniżenie średniej temperatury w mieszkaniu o 1 st.C to zmniejszenie wysokości rachunków za ciepło o około 5 – 8 procent.​​ Szczegóły kampanii "20 stopni dla klimatu" znajdują się na stronie.