Lubelski Rower Miejski

i

Autor: Miasto Lublin Lubelski Rower Miejski

ROWER MIEJSKI

Zmiany w Lubelskim Rowerze Miejskim. Obowiązuje nowy cennik i nowa wersja aplikacji

2023-05-16 14:21

Od 15 maja w Lublinie obowiązuje nowy cennik Lubelskiego Roweru Miejskiego. Użytkownicy tych jednośladów powinni także pobrać na swoje telefony nową wersję aplikacji. Szczegóły poniżej.

Przypomnijmy: w ramach promocji, od początku tegorocznego sezonu Lubelskiego Roweru Miejskiego do 14 maja włącznie, lublinianie mogli korzystać z wypożyczenia tych jednośladów za symboliczną złotówkę. Od połowy miesiąca oferta promocyjna już jednak nie obowiązuje. Jak zatem przedstawiają się aktualne koszty wypożyczenia roweru miejskiego?

Nowy cennik LRM

Od 15 maja opłata rejestracyjna wynosi 10 zł, a użytkowników obowiązuje cennik wypożyczeń z okresowymi abonamentami oraz tzw. portmonetką. Według nowego cennika, za pierwsze pół godziny jazdy należy teraz zapłacić 1 zł, zaś za kolejne 30 min – 50 gr. Każda następna rozpoczęta godzina to koszt 1 zł. Istnieje przy tym także możliwość zarezerwowania roweru na pół godziny za złotówkę. Aktualny cennik abonamentu LRM prezentuje się natomiast następująco:

  • 7-dniowy10 zł za 10h jazdy,
  • 30-dniowy 20 zł za 30h jazdy, rezerwacja – 50 gr,
  • 90-dniowy 55 zł za 95h jazdy, rezerwacja – 50 gr,
  • sezonowy125 zł za 230h jazdy, rezerwacja – 50 gr.

Co istotne, obowiązujący od 15 maja nowy system Lubelskiego Roweru Miejskiego został powiązany z komunikacją miejską, a to za sprawą integracji Lubelskiej Karty Miejskiej i systemu LUBIKA.

– Dla posiadaczy biletu okresowego oznacza to dostępne minuty w ramach zakupu dowolnego biletu okresowego, zaś dla osób posiadających identyfikator LKM specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Budowa ścieżki rowerowej nad Rudawą w Krakowie

Nowa wersja aplikacji LRM

Co warte podkreślenia, aby dalej móc korzystać z wypożyczania rowerów miejskich, ich użytkownicy od połowy bieżącego miesiąca powinni także pobrać nową wersję aplikacji LRM, która jest dostępna zarówno w Google Play, jak i w AppStore. 

Konto użytkownika w systemie zostanie automatycznie przeniesione wraz z aktualnym saldem, a dane do logowania się nie zmienią – podkreśla Góźdź.

Aktualnie w Lublinie można korzystać z ok. 520 rowerów zlokalizowanych na blisko 130 stacjach. Docelowo liczba jednośladów ma zostać zwiększona do 600. Od początku tegorocznego sezonu, czyli od 21 marca, LRM ma ponad 8,8 tys. zarejestrowanych użytkowników i około 43 tys. wypożyczeń. – Do tego łącznie jednoślady przejechały już 130 tys. km wylicza Góźdź.

Szczegółowy cennik Lubelskiego Roweru Miejskiego obowiązujący od 15 maja znajdziecie na tej stronie.

Zobacz galerię: Zmiany w Lubelskim Rowerze Miejskim