Zaproś Watch Docs do swojej miejscowości

2020-09-14 18:48 OM
Zaproś Watch Docs
Autor: źródło: www.hf.org.pl, fot. Magdalena Wojtanek

Impreza związana z edukacją o prawach człowieka ma szansę zawitać do mniejszych miejscowości. Festiwal Watch Docs, czyli Prawa Człowieka w Filmie odbył się już w Lublinie, a teraz ma szansę przenieść się tam, gdzie oferta kulturalna czy społeczna na co dzień nie dociera.

Stowarzyszenie Homo Faber zachęca do zgłaszania się organizacje, instytucje, domy kultury, biblioteki z całej Lubelszczyzny.

- Pomyśleliśmy, że przy współpracy z lokalnymi organizacjami w małych miastach powiatowych, zorganizować trzy pokazy Watch Docs połączone ze spotkaniem, warsztatem wokół ważnych aktualnie tematów - mówi Marta Sienkiewicz ze Stowarzyszenia Homo Faber - Przede wszystkim szukamy fajnych, aktywnych, otwartych ludzi, którzy chcą festiwal zorganizować u siebie, mimo tego, że jest teraz trochę trudno. Watch Docs nie jet tylko festiwalem filmowym czysto rozrywkowym. To jest festiwal, który pokazuje filmy dokumentalne i filmy, które pokazują aktualnie ważne społecznie kwestie.

Manifestacja środowisk LGBT w Lublinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Organizacje, instytucje, domy kultury czy biblioteki mogą zgłosić chęć zorganizowania u siebie pokazu filmu związanego z festiwalem Watch Docs wypełniając do 20 września formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Stowarzyszenia Homo Faber.