Wyniki konkursu dla przedsiębiorców z Lubelszczyzny przełożone [AUDIO]

2020-07-30 16:07 Mateusz Kasiak
Wyniki konkursu dla przedsiębiorców z Lubelszczyzny przełożone [AUDIO]
Autor: zdj. ilustracyjne

Miały być dzisiaj, będą prawdopodobnie w poniedziałek​. Przedsiębiorcy z Lubelszczyzny poczekają na wyniki naboru na dotacje pomocowe dla firm poszkodowanych w wyniku pandemii. Procedurę konkursu trzeba było powtórzyć. 16 lipca konkurs został anulowany ze względu na przesilenie i błędy w systemie informatycznym. Podobne kłopoty pojawiły się także przy drugim podejściu.

- Nic się nie zmieniło. Dalej mamy do czynienia z taką samą sytuacją. To nawet większa skala problemu. Mamy błędy techniczne. Niektórzy nie mogli złożyć wniosku. Przy mniejszych problemach pierwszy nabór został anulowany - mówi Radiu Eska mec. Karol Peret.

Nowy wątek w sprawie, czyli "nierówne szanse"

- Miały być równe szanse, a okazuje się, że niektórzy złożyli wnioski o godz 09:59. To tylko pokazuje, że te osoby zostały wpuszczone tylnymi drzwiami. Jeśli mamy takie wnioski, potwierdzone na stronie urzędu, to ja się pytam, o co tutaj chodzi. Według czyjego zegarka? Marszałka, dyrektora? Kto o tym decyduje - pyta Peret.

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorców na ogłoszenie listy zakwalifikowanych ma trzy dni. Nie podaje konkretnego powodu przesunięcia ogłoszenia wyników. Powinniśmy je więc poznać najpóźniej w poniedziałek.

Według urzędników tym razem system miał działać sprawnie.

W puli konkursu jest 74 miliony złotych.

- Wnioski były składane o 09:59 - mówi Radiu Eska mec. Karol Peret
Protest lubelskich przedsiębiorców

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.