​WOT pomagają przy organizowaniu letnich wypoczynków

2020-07-31 17:51 OM
​WOT pomagają przy organizowaniu letnich wypoczynków
Autor: zdjęcie nadesłane, WOT

Żołnierze Obrony Terytorialnej pomagają zorganizować bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Porady można uzyskać od przeszkolonych i doświadczonych żołnierzy dzwoniąc na specjalny numer telefonu 800 100 102.

- Żołnierze mogą pomóc zorganizować szkolenia na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa - mówi kapitan Jolanta Ochota-Zając, szef sekcji komunikacji społecznej 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Oprócz szkoleń terytorialsi mogą także udzielać pomocy medycznej, mogą realizować różnego rodzaju zadania sanitarno-higieniczne, zarówno na rzecz podopiecznych, personelu jak i pracowników ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią wsparcie logistyczne, psychologiczne, przeprowadzą odkażanie pomieszczeń czy też sprzętu.

​WOT pomagają przy organizowaniu letnich wypoczynków
Autor: zdjęcie nadesłane, WOT

Organizatorzy wypoczynku letniego z Lubelszczyzny, którzy chcą skorzystać ze wsparcia WOT, po zarejestrowaniu w bazie danych, mogą składać wnioski za pomocą aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek jest kierowany do Urzędu Wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę, zadanie wsparcia jest przesyłane do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.