W Lublinie pojawiła się ławka, która ucieszy rodziców niemowlaków. Takich ławek może być więcej [WIDEO]

2020-07-30 9:41 OM
W Lublinie pojawiła się ławka, która ucieszy rodziców niemowlaków. Może być ich więcej [WIDEO]
Autor: OM

Specjalna ławka, jedyna taka w Lublinie, stanęła na skwerze przy ulicy Betonowej. To co wyróżnia ją spośród innych ławek to, to, że ma zamontowany przewijak dla niemowląt. Poza tym jest osłonięta z trzech stron, aby mamy swobodnie mogły nakarmić swoje dzieci.

- Mam nadzieję, że takich ławek w Lublinie będzie więcej - mówi Lidia Kasprzak-Chachaj, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy za Cukrownią która wpadła na pomysł, aby taką ławkę zakupić - Przeglądając portale społecznościowe zobaczyłam, że takiego rodzaju ławeczki są w Chorwacji i pomyślałam, że może warto by było zainicjować taki pomysł u nas. Złożyłam wniosek do Rady Dzielnicy.

Z rezerwy celowej udało się zrealizować ten projekt. Ławka kosztowała 4,5 tysiąca złotych.

Pierwsza w Lublinie ławka do karmienia i przewijania dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Rozmawialiśmy z mamami na placu zabaw i mówiły, że są zadowolone, że jest coś takiego. Mieszkańcy też się cieszą, że w naszej dzielnicy powstało coś nowego - dodaje Lidia Kasprzak-Chachaj. - Zapraszamy, żeby też inne Rady Dzielnic skorzystały z naszego pomysłu i żeby takich ławeczek więcej w Lublinie się pojawiło.

Ławek do karmienia i przewijania w Lublinie może być więcej. Do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego trafił projekt na 27 takich ławek - po jednej w każdej dzielnicy.