Strażacki pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą

i

Autor: materiały prasowe lubelskiej policji

Uszkodził wóz strażacki i uciekł. Był pod wpływem niedozwolonych substancji

2022-06-26 15:56

Spowodowanie kolizji, kierowanie w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu - to lista grzechów 28-latka z powiatu łęczyńskiego. Pirat drogowy będzie się teraz tłumaczyć przed sądem.

Kierujący osobówką w Orchówku chciał wyprzedzić wóz strażacki. Manewr wykonał jednak na tyle nieudolnie, że uderzył w lewy bok pojazdu znacząco go uszkadzając. Nie przejął się jednak i odjechał. Strażacki pościg za sprawcą trwał do Okuninki, gdzie zatrzymał go korek.

Strażacki pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą

i

Autor: materiały prasowe lubelskiej policji

Strażacy uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, a na miejsce wezwali policjantów. Funkcjonariusze wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu i poddali go badaniu na stan trzeźwości, które wykazało, że miał on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu - relacjonuje podinsp. Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

Podczas zatrzymania 28-latek z powiatu łęczyńskiego był pobudzony i agresywny co zastanowiło mundurowych. Sprawdzili więc, czy znajduje się również pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Tester wskazał pozytywny wynik, kierowcę zatrzymano i pobrano mu krew do dalszych badań.

Po zatrzymaniu kierujący fordem oświadczył policjantom, że nie spożywał wcześniej alkoholu, a podczas manewru wyprzedzania to wóz strażacki wyjechał mu na środek jezdni i dlatego doszło do zdarzenia - dodaje podinsp. Szymańska.

Nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut spowodowania kolizji, a także jazdy w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?