UMCS otwiera swoje drzwi

i

Autor: zdjęcie nadesłane, UMCS

UMCS otwiera swoje drzwi

2022-03-17 14:28

Uczniowie będą mogli spotkać się ze studentami i wykładowcami żeby poznać przedsmak studiowania w Lublinie. Już w najbliższy poniedziałek wystartują Drzwi Otwarte na UMCS. Wydarzenie w formie hybrydowej potrwa do piątku. Na poszczególne wydarzenia obowiązują zapisy.

- W dniu rozpoczęcia zapraszamy do udziału w spotkaniach stacjonarnych na poszczególnych wydziałach i w jednostkach ogólnouczelnianych - mówi Aneta Adamska, rzecznik UMCS. - Program wydarzenia obejmuje między innymi spotkania z pracownikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Przedstawiciele OKE przedstawią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego, a także podadzą praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości. W ramach Drzwi Otwartych zaplanowane są wycieczki po kampusie w języku polskim i ukraińskim. Z kolei nowością będzie gra miejska „Poznaj UMCS”, która zostanie rozegrana na terenie miasteczka akademickiego.

Wydarzenia w formie online będą odbywały się przez cały tydzień (21-25 marca).

- 21 marca dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy na profilu UMCS na platformie Facebook spotkanie online z gościem specjalnym - dr Dawidem Myśliwcem, twórcą kanału „Naukowy Bełkot”. Podczas wydarzenia opowie on o najdziwniejszych sposobach na leczenie ludzi - dodaje Adamska. - Z kolei od 22 do 25 marca 2022 roku planujemy kolejne spotkania z doradcami zawodowymi oraz psychologami, a także bogatą ofertę warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez studentów zagranicznych w formie online.

Szczegółowy program a także zapisy na Drzwi Otwarte UMCS dostępne są na stronie internetowej.