To gra dla kobiet i mężczyzn. W sobotę rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego - Lublin Hornets

i

Autor: źródło: Facebook, Lublin Hornets

Sport

To gra dla kobiet i mężczyzn. W sobotę rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego - Lublin Hornets

2024-04-16 14:46

W Polsce istnieją tylko cztery drużyny uprawiające ten sport. Kolejna ma szansę powstać w Lublinie. Potrzebne są jedynie chętne osoby do wspólnej gry. Futbol australijski, bo o nim mowa, to gra łącząca piłkę nożną i rugby. Każdy, kto chciałby zacząć grać będzie miał taką szansę już w najbliższą sobotę.

Rozkosze u kata, czyli Lublin w świetle czerwonych latarni...

- Futbol australijski jest połączeniem piłki nożnej i rugby. Mamy tutaj dynamikę z piłki nożnej i starcia, kontakt z rugby. Natomiast jest to gra bardziej dynamiczna od piłki nożnej, ponieważ nie ma przestojów w grze. Piłka bez przerwy przemieszcza się po całym boisku, a to z tego względu, że podajemy do siebie kopnięciami w powietrzu - mówi Łukasz Matuszuk, pomysłodawca drużyny futbolu australijskiego w Lublinie, Lublin Hornets. - Właśnie w tę sobotę przyjeżdżają do nas zawodnicy z Warszawy. Przyjedzie także prezes AFL Polska Australijczyk Phil Forbes, który wyjaśni każdemu od podstaw na czym polega futbol australijski. Pokażemy ogólnie na czym polega dyscyplina i każdy będzie mógł wziąć piłkę do ręki. W polskiej lidze na równi z mężczyznami w składach męskich grają kobiety. Podczas meczów ligowych kobiety w ogóle nie odstają poziomem. Może ktoś by mógł pomyśleć "no twardy męski sport" - zgadza się, ale są kobiety, które się tego nie boją i faktycznie grają na równi z mężczyznami i jak najbardziej jest to też sport dla kobiet i mogą z nami trenować.

Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego Lublin Hornets odbędzie się w sobotę o godzinie 12:00 na boisku "Fryderyk" przy ul. Noskowskiego w Lublinie.

A jeżeli ktoś nie będzie mógł wtedy przyjść, może wybrać się na któryś z treningów. Zawodnicy trenują zawsze w środę o godzinie 18:00, a także w soboty w różnych godzinach, właśnie na boisku "Fryderyk". Szczegóły znajdziecie na Facebooku i Instagramie Lublin Hornets.