Tego nie można przegapić! Będzie dużo śpiewu i wyścigi łodzi żaglowych [AUDIO!]

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/freyer

Tego nie można przegapić! Będzie dużo śpiewu i wyścigi łodzi żaglowych [AUDIO]

2024-06-14 12:21

Zalew Zemborzycki pełny białych żagli, a później wspólna zabawa. Yacht Club Politechniki Lubelskiej zaprasza na wspólne śpiewanie i żeglowanie. Tym razem nie na jesieni, a na początku lata odbędzie się koncert szantowy i regaty.

Lublin na szelkach. Po mieście krąży ponad 100 trolebusów

- Jest to idealne rozpoczęcie lata pod żaglami - mówi Aleksandra Jagiełło z Yacht Clubu Politechniki Lubelskiej. - Szanty to są morskie pieśni pracy tak naprawdę, więc to jest wieloletnia tradycja żeglarzy. Chcielibyśmy zaangażować jak najwięcej osób w tą żeglarską kulturę, żeglarską etykietę, ponieważ jest to cudowny sposób na spędzanie czasu i pozwala też - niezależnie od wieku -  jednoczyć się nam wszystkim. Szanty to żeglarstwo pozwala nam tworzyć wspólnotę. Dzień w sumie zacznie się od regat, więc można przyjść też popływać, niezależnie od swoich umiejętności. Od rana około godziny dziewiątej zaczynamy, otwieramy biuro regat, można się zapisać, jeśli ma się swoją łódkę albo nawet nie i tak można popływać, pościgać się, nieważne jakie ma się umiejętności, wystarczy tylko patent żeglarski. Można też pójść potem z nami pośpiewać, piosenki są dość proste.

W trakcie koncertu nie zabraknie gitar, a także ukulele. Kto w tym roku wystąpi?

- W tym roku na koncercie szantowym będziemy mieli zaszczyt gości takich artystów jak Atlantyda, Banana Boat, Tere-fere-UKU oraz Grzegorz Janczak Szanty. Jesteśmy pewni, że ci artyści wprowadzą niepowtarzalną atmosferę na scenie i że wszyscy będą się świetnie bawić do ich brzmień - mówi Michał Puła z Yacht Clubu Politechniki Lubelskiej.

Koncert szantowy odbędzie się 29 czerwca od godziny 17:00 nad Zalewem Zemborzyckim przy ul. Krężnickiej 6 w Tawernie La Traviata. Wcześniej od rana będą odbywały się regaty, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.

Listen on Spreaker.