CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW

Sztukmistrzom deszcz niestraszny! Carnaval na ulicach Lublina trwa w najlepsze. Zobacz zdjęcia

2023-07-28 19:56

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie nie zwalnia tempa! Kapryśna piątkowa pogoda nie przeszkodziła w oglądaniu pokazów sztuki ulicznej. Swoje widowiska zaprezentowali między innymi: Duo Patagonia oraz Capuchini Circo. Zobaczcie naszą fotorelację z drugiego dnia imprezy!

Święto nowego cyrku na ulicach Lublina trwa w najlepsze! Od 27 do 30 lipca w centrum miasta odbywa się jedna z najbardziej widowiskowych imprez w roku. Mowa oczywiście o Carnavale Sztukmistrzów, którego każda edycja przyciąga do stolicy Lubelszczyzny licznych odwiedzających. W trakcie trwania wydarzenia można nie tylko podziwiać szereg widowiskowych pokazów, ale także w wielu z nich wziąć udział, bowiem artyści przedstawiający widowiska często angażują w swoje show także zebranych wokół widzów. Drugiego dnia festiwalu, mimo deszczowej pogody, można było zobaczyć między innymi występy Duo Patagonia (na placu Łokietka, tuż przed ratuszem) czy Capuchini Circo (przy zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Kapucyńskiej). Carnavalowi Sztukmistrzów towarzyszy także Urban Highline Festival, co oznacza, że pomiędzy budynkami w centrum Lublina rozwisły liny, po których spacerują highlinerzy.

Zobaczcie zdjęcia z drugiego dnia Carnavalu Sztukmistrzów!

Co na zakończenie drugiego dnia Carnavalu Sztukmistrzów? O godz. 21 na Placu Litewskim odbędzie się widowisko „Nautilus” w wykonaniu Blackout Paradox & TEATR NOVOGO FRONTA & Sacra Circus, a godzinę później na Placu Zamkowym zobaczymy Compagnie Akoreacro „Arret d’Urgence”. A co będzie działo się w kolejnych dniach? Szczegółowy program znajdziecie na stronie carnavallublin.eu.