70-latek w leśnej fotopułapce

i

Autor: KMP Biała Podlaska

Starszy mężczyzna zgubił się w lesie. Wpadł w fotopułapkę i to go uratowało

2022-10-24 14:35

Bialscy policjanci w minioną sobotę odnaleźli wycieńczonego 70-latka, który zgubił się w lesie. Pomocna w zlokalizowaniu zaginionego okazała się fotopułapka, która przypadkiem uwieczniła mężczyznę na zdjęciu.

Radzyński policjant i jednocześnie myśliwy – asp. Piotr Wolszczak – przebywając na wolnym w minioną sobotę zwrócił uwagę na zdjęcie wykonane przez jedną z fotopułapek rozstawionych w lesie na terenie powiatu bialskiego.

- Na fotografii widoczny był starszy mężczyzna, który wyglądał jakby zagubił się w lesie i mógł potrzebować pomocy medycznej. Zdjęcie wykonane było na terenie powiatu bialskiego, dlatego funkcjonariusz natychmiast przekazał tę informację bialskim policjantom. Mundurowi rozpoznali na fotografii 70-letniego mieszkańca miasta, który już wcześniej z uwagi na stan zdrowia opuszczał miejsce zamieszkania – opisuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Policjanci skontaktowali się z rodziną mężczyzny. Wtedy okazało się, że 70-latek poprzedniego dnia wyszedł z domu i już nie wrócił. Funkcjonariusze rozpoczęli akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowany był także policyjny pies tropiący.

- Dzięki informacji z fotopułapki mundurowi zawęzili rejon poszukiwań, odnajdując wycieńczonego już mężczyznę – podkreśla Salczyńska-Pyrchla.

70-latek został przekazany pod opiekę lekarską.