Rusza nowy sezon Przestrzeni Sztuki Taniec. Pierwsze spektakle już w weekend

i

Autor: źródło: ck.lublin.pl

kultura

Rusza nowy sezon Przestrzeni Sztuki Taniec. Pierwsze spektakle już w weekend

2024-06-13 14:03

Mieszkańcy Lublina już w najbliższy piątek i sobotę będą mogli zobaczyć pierwsze dwa spektakle. Będą to prezentacje choreografów dobrze znanych lubelskiej publiczności: Pawła Grali oraz Dominiki Wiak.

Lublin na szelkach. Po mieście krąży ponad 100 trolebusów

- Już w tym tygodniu będziemy gościć dwa spektakle. "Odwilż" Pawła Grali i "MISSPIECE" Dominiki Wiak. Spektakle, które postanowiliśmy zaprosić to są spektakle ważnych twórców, właśnie niezależnych osób, które starają się wychwytywać to, co aktualnie w świecie, w społeczeństwie jest bardzo istotne - mówi Ryszard Kalinowski z Lubelskiego Teatru Tańca. - Powiedziałbym, że są to spektakle dość eksperymentalne. Nie powinniśmy oczekiwać jakichś fajerwerków choreograficznych, jakiegoś tańca, który nas wbije w fotel. Wręcz przeciwnie, to będą spotkania z osobami, które dzielą się czymś bardzo intymnym. Ich ruch, choreografia jest dosyć oszczędna, zapraszająca do wnikliwej obserwacji.

Spektakl "Odwilż" zobaczycie już 14 czerwca o godz. 19:00 w Sali Czarnej Centrum Kultury, a dzień później, 15 czerwca o tej samej godzinie i w tym samym miejscu spektakl "MISSPIECE". Szczegóły wydarzeń oraz bilety znajdziecie na stronie ck.lublin.pl​.