Rusza kolejna edycja programu "Złap deszczówkę". Decyduje kolejność zgłoszeń

Mieszkańcy Lublina znowu będą mogli "Złapać deszczówkę". Rusza trzecia edycja miejskiego programu, który ma chronić zasoby wodne miasta. Lublinianie mogą ubiegać się o dotację w wysokości nawet 5 tys. zł na realizację inwestycji, które mają na celu zatrzymywanie wód opadowych.

Rusza kolejna edycja programu Złap deszczówkę. Decyduje kolejność zgłoszeń
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin/ Materiały prasowe

- Wniosek o udzielenie dotacji będzie można składać na realizację takich projektów jak budowa naziemnego, wolnostojącego zbiornika na wody opadowe z dachu, budowa podziemnego zbiornika na wody opadowe, ogród deszczowy, oczko wodne, czy jakiś inny system, który pozyskuje wodę i pozwala ją później wykorzystać w gospodarstwie domowym, np. do podlewania ogrodu, czy też mycia samochodu - mówi Monika Głazik z lubelskiego ratusza. - Dotacja może też być wykorzystana na modernizację funkcjonującego już systemu pozyskiwania deszczówki.

Nabór zgłoszeń do tegorocznego programu "Złap deszczówkę" ruszy już w najbliższy poniedziałek (27 lutego). Szczegółowe informacje i wzór wniosku znajdziecie na lublin.eu oraz w BIP. Wnioski można składać do 28 maca do godziny 15:30. Decyduje kolejność zgłoszeń.