Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie zbliża się do końca. Zobacz postępy prac!

2023-01-31 19:12

Trwają już prace wykończeniowe w SP przy ul. Władysława Jagiełły w Lublinie. Inwestycja za blisko 18 mln zł ma się zakończyć jeszcze w tym półroczu. Zobaczcie postępy!

Celem trwającej przebudowy Szkoły Podstawowej nr 52 na lubelskim Felinie jest powiększenie placówki o nowy segment do zajęć lekcyjnych oraz kuchnię i stołówkę.

– Zadanie znacząco poprawi warunki kształcenia uczniów na Felinie w kontekście rosnącej w tej części miasta liczby mieszkańców. Aktualnie w placówce uczy się ponad 600 uczniów, dzięki rozbudowie w nowej części znajdzie się miejsce dla dodatkowych 500 dzieci – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Jak postępują prace?

Inwestycja weszła już w fazę wykończeniową. Aktualnie w nowej części budynku szkoły trwa m.in. montaż kamer, oświetlenia, tablic i instalacji dzwonkowej oraz malowanie ścian i sufitów. Na pierwszym i drugim piętrze położono już płytki na schodach i klatkach schodowych, a także wykładziny podłogowe. Zamontowano balustrady, sufity podwieszane i ślusarkę aluminiową.

W parterowym budynku, w którym będzie się mieścić stołówka i kuchnia, również trwa kładzenie posadzek i płytek, a w lutym zakończy się m.in. montaż instalacji wodnej, kanalizacyjnej i CO.

Jak będzie wyglądać SP nr 52 po zakończeniu przebudowy?

– Nowo wybudowaną infrastrukturę szkolną tworzy trzykondygnacyjny segment przeznaczony do zajęć lekcyjnych w kształcie litery „L”, który powstał po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowa część jest niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację – zapewnia Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Nowa część SP nr 52 obejmuje 16 klasopracowni oraz segment podpiwniczony, w którym znajdują się szatnie i pomieszczenia techniczne. Z kolei część, w której mieści się kuchnia i stołówka (wraz z pomieszczeniami technicznymi, zapleczem kuchennym i magazynami) liczy ponad 550 m2 i jest w stanie pomieścić 184 uczniów. Przebudowany segment ma być w stanie wydawać nawet 1,5 tys. posiłków dziennie.

Koszt inwestycji opiewa na prawie 18 mln zł. Prace, które ruszyły w grudniu 2021 r. mają zakończyć się do 19 maja br. (pierwotnie inwestycja miała zostać oddana pod koniec listopada ub. r.).