"Pomocniczek" - apka młodego programisty jest hitem wśród uczniów [AUDIO, GALERIA]

2020-10-28 17:00 Mateusz Kasiak

​Pomaga w pracy domowej z matematyki, z fizyki, z chemii i z języka angielskiego. 21-letni programista zaprojektował aplikację do zdalnej nauki. Jej covidowa aktualizacja jest prawdziwą sensacją. Do tej pory pobrało ją ponad 144 tysiące uczniów z Polski i ze świata.

Jak przyznaje w rozmowie z Radiem Eska Jakub Klementewicz, 21-letni twórca aplikacji z Wohynia na Lubelszczyźnie, "Pomocniczek" wspiera także dorosłych, np. rodziców w pracy z dziećmi.

- "Pomocniczek" nie ma granic. Jeżeli osoba dorosła chce pomóc w pracy domowej swojemu dziecku, może to z łatwością zrobić. Jeżeli jest to osoba dorosła, która chce nauczyć się języka angielskiego, również może skorzystać z tej aplikacji - tłumaczy nam Klementewicz.

Aktualnie z aplikacji korzysta ponad 144 tysiące uczniów w Polsce i na świecie.

- Korzystają z niej osoby ze 156 krajów. Po Polsce najbardziej jest popularna w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, w Niemczech, w Wielkiej Brytanii. Mamy też użytkowników z Kamerunu, Rwandy czy z Maroko - mówi twórca aplikacji.

"Pomocniczek" jest w pełni bezpłatny. Młody programista pracuje właśnie nad jego aktualizacjami i rozszerzeniami, m.in. o nowe przedmioty, np. o geografię.

Pandemiczna aplikacja "Pomocniczek". Posłuchaj więcej w rozmowie Radia Eska:
Lublin: pierwsza niedziela w strefie czerwonej