Pierwszy mecz wiosny w rugby. Drużyna z Lublina zmierzy się z drużyną z Gdyni

i

Autor: źródło: Facebook, EDACH Budowlani Lublin

Sport

Pierwszy mecz wiosny w rugby. Drużyna z Lublina zmierzy się z drużyną z Gdyni

2023-03-22 11:19

Są na trzecim miejscu w tabeli i najbliższy mecz chcą wygrać. Edach Budowlani Lublin szykują się na sobotnie spotkanie. Zmierzą się z Arką Gdynia w Lublinie. Mają zamiar zdobyć 5 punktów.

- Nie ma w tej chwili już łatwych meczów. W tej chwili każdy mecz jest dla nas na wagę walki o mistrzostwo Polski lub nie - mówi Piotr Wiśniewski, kapitan Budowlanych Lublin. - Gramy z Arką Gdynia. Drużyna dosyć mocno osłabiona, w pewnym czasie wielokrotny mistrz Polski, w tym momencie drużyna, która przechodzi zmiany i nie jest w swoim najlepszym momencie, jednak cały czas walcząca. Mają wzmocnienia. Wczoraj jeszcze przedstawili kolejnego zawodnika, którego dokupili do swojej drużyny na tę rundę. To będzie mecz, który chcemy wygrać za 5 punktów. Pokazać, że dalej walczymy o złoto.

RC Arka Gdynia jest w tej chwili na ósmym miejscu w tabeli, Edach Budowlani Lublin na trzecim.

- Zaraz za nami jest Orkan Sochaczew, który ma tylko jedno oczko mniej, więc zależy nam żeby wygrać za 5 punktów i nie stracić tego trzeciego miejsca w tabeli. Ostatni mecz przegraliśmy i teraz nie mamy miejsca na błędy. Musimy każdy mecz wygrywać - dodaje Wiśniewski. - Mam nadzieję, że będziemy na tyle prowadzić tę grę i będziemy na tyle spokojnie trzymać się swoich założeń taktycznych, że będzie to spokojny mecz, ale i bardzo widowiskowy do obejrzenia.

Mecz rugby Edach Budowlani Lublin kontra RC Arka Gdynia odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 na stadionie przy ul. Magnoliowej.