Osoby z rakiem prostaty jeszcze w tym roku mogą przejść bezpłatne małoinwazyjne robotyczne zabiegi prostatektomii

i

Autor: zdjęcie nadesłane, fot. Łukasz Głaczkowski

Osoby z rakiem prostaty jeszcze w tym roku mogą przejść bezpłatne małoinwazyjne robotyczne zabiegi prostatektomii

2022-11-30 16:34

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie zwiększył ilość dostępnych terminów. Osoby, które wcześniej lekarz zakwalifikował do takiego zabiegu mogą się zgłaszać do lubelskiego ośrodka.

- Rak prostaty, popularnie nazywany przez dziennikarzy rak stercza, jest wyleczalny. Warunek jest jeden, że w odpowiednim momencie choroba zostanie zdiagnozowana - mówi prof. Krzysztof Bar, kierownik Klinicznego Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK 4 w Lublinie. - Operacja za pomocą robota ma swoją przewagę. Przede wszystkim operator ma olbrzymie pole widzenia. Widzi wszystko w powiększeniu. Jest to dużo bardziej precyzyjne. To jest ta olbrzymia przewaga nad operacją otwartą, gdzie jest dużo większe otwarcie powłok. Robot w przypadku raka stercza jest bardzo dobrą metodą.

Na zabieg mogą się zgłosić osoby, które lekarz zakwalifikował wcześniej do zabiegu prostatektomii. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonu: 81 724 47 94, 81 724 47 14, 781 880 310. Szczegóły znajdziecie na stronie www.spsk4.lublin.pl.​