Noc Biologów UMCS 2022

i

Autor: zdj. Noc Biologów 2022/UMCS

Noc Biologów UMCS wraca po pandemicznej przerwie. Nie tylko dla uczniów

2022-01-11 13:30

Będzie można zajrzeć do świata owadów. Dowiemy się jak powstają choroby i jakie są sposoby ich leczenia. Wreszcie, zbliżymy się do sów i nietoperzy. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza na Noc Biologów 2022.

Po rocznej pandemicznej przerwie, 14 stycznia, wraca Noc Biologów. Impreza skierowana jest przede wszystkim do uczniów, ale i wszystkich zainteresowanych.

- To ogólnopolska akcja, w czasie której przybliżymy wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Impreza obejmuje szereg wykładów, warsztatów, pokazów i zajęć laboratoryjnych - mówi nam Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

W tym roku wydarzenie ma charakter hybrydowy. Wszystkie wykłady i niektóre pokazy odbędą się online, natomiast laboratoria i warsztaty zrealizowane zostaną stacjonarnie w małych grupach wyłącznie dla zarejestrowanych uczestników.

- Ukłonem w stronę szkół, które nie będą mogły w tym roku nas odwiedzić jest oferta zajęć online realizowanych w godzinach lekcyjnych. Wśród propozycji można znaleźć m.in tematy: roli mikroorganizmów w funkcjonowaniu naszego organizmu, powstawania chorób i ich leczenia, funkcjonowania roślin czy leczniczej mocy ziół - wylicza Adamska.

W programie zajęć stacjonarnych znalazły się z kolei wydarzenia zarówno dla najmłodszych, jak również nieco starszych miłośników biologii. - Zainteresowani wcielą się w rolę detektywa, laboranta, producenta preparatów prozdrowotnych i kosmetyków - dodaje Adamska.

Rejestracja na zajęcia trwa. Są jeszcze wolne miejsca. Pełny program dostępny jest na nocbiologow.pl Wydarzenie odbędzie się 14 stycznia.