Nadleśnictwo rozda za darmo drzewka

2020-09-14 18:16 OM
Nadleśnictwo rozda za darmo drzewka
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixbay/Mrinallrd

Przyjdź, weź drzewko i je zasadź. Tak w trzech słowach można opisać zbliżającą się akcję #sadziMY. Już w najbliższy piątek można będzie otrzymać drzewko od lubelskiego nadleśnictwa, a później zasadzić je na swojej działce i je pielęgnować.

- Celem akcji jest przede wszystkim uświadomienie i nauczenie ludzi takiego ekologicznego zachowania i dbałości o tą naszą naturę - mówi Ewa Pożarowszczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. - My jako leśnicy sadzimy drzewa na gruntach leśnych i dbamy o to, żeby tych lasów w Polsce przybywało. Natomiast każdy z nas może cząstkę siebie dać i zasadzić drzewo na swoich gruntach, w ogródkach, w swoich lasach, czy na swoich działkach i w ten sposób też przyczynić się do tego, że tych lasów, tych drzew będzie więcej.

sadzenie drzewek
Autor: materiały prasowe Lasy Państwowe

Akcja #sadziMY w tym roku odbędzie się już drugi raz. Zainicjowała ją polska para prezydencka. W zeszłym roku leśnicy rozdali ponad 116 tysięcy drzewek. W tym roku przygotowali milion sadzonek rodzimych gatunków drzew.

W Lublinie drzewka będzie można odebrać w najbliższy piątek przed budynkiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych na parkingu przed budynkiem przy ul. Czechowskiej 4, w godzinach od 9:00 do 15:00. Będą na Was czekały sadzonki takich gatunków jak lipa, świerk, klon zwyczajny i klon jawor.