Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: internet / Pixabay.com

Możesz dostać DODATKOWE pieniądze na wymianę źródła ogrzewania – Sprawdź, jak!

2022-02-09 16:44

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. proponuje dopłaty do wymiany ogrzewania i przyłączenia się do ciepła systemowego. Jeśli planowaliście taki wydatek, to warto sprawdzić, jakie pieniądze możecie dostać na ten cel. Zasady na jakich można otrzymać dofinansowanie w ramach tego programu znajdziecie w artykule.

Dofinansowanie do wymiany pieca

Dofinansowanie te jest skierowane do właścicieli budynków, którzy planują wymianę dotychczasowego źródła ogrzewania i przyłączenie się do sieci ciepłowniczej. Dopłaty z tego programu są niezależne od innych podobnych programów dofinansowań na wymianę urządzeń grzewczych, co oznacza, że mogą z nich skorzystać właściciele lubelskich nieruchomości, którzy planowali składać wnioski o środki na ten cel z innych źródeł np. z Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) lub z Programu Czyste Powietrze. Proponowane przez LPEC S.A. dofinansowanie dotyczy wszystkich starych źródeł ogrzewania (również kotłów na paliwo gazowe).

– W ostatnich miesiącach obserwujemy zwiększone zainteresowanie przyłączeniem do sieci ciepłowniczej – zarówno wśród lubelskich przedsiębiorców, jak i budynków mieszkalnych, które wcześniej korzystały z innych sposobów ogrzewania. Proponujemy dodatkowe wsparcie takich inwestycji – podkreśla Marek Goluch, prezes zarządu LPEC S.A.

Poziom dofinansowania jest uzależniony jest m.in.: od rodzaju budynku (mieszkalny jednorodzinny, mieszkalny wielorodzinny), roku budowy, ogrzewanej powierzchni. Kwota, jaką można otrzymać w ramach tego programu obliczana jest indywidualnie: zgodnie ze wskaźnikami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 listopada 2021 r. w sprawie wartości referencyjnych oszczędności energii finalnej dla przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz w sprawie sposobu obliczania tych wartości i z Regulaminem Programu Bezzwrotnych Dofinansowań LPEC S.A. na rok 2022. Szczegółowe informacje na temat tego Programu dostępne są na stronie internetowej LPEC S.A.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!