Magia świateł i dźwięku w Lumina Parku w Lublinie. Jak wygląda „Tajemniczy ogród”? Zobacz!

2022-11-09 21:30

Park iluminacji w Lublinie otwiera się dla zwiedzających. W tym roku w „Tajemniczym Ogrodzie” można odwiedzić aż 14 tematycznych stref, w których znajdziecie m.in.: 5-metrowego Ciastka prosto ze „Shreka”, wielkiego podświetlonego misia, uroczą dorożkę i instalacje przygotowane przez artystów. Zobaczcie zdjęcia!

Park iluminacji w Lublinie od 10 listopada po raz drugi otwiera swoje progi dla zwiedzających. Instalacje świetlne, które można podziwiać na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS będą dostępne do połowy lutego 2023 r. Co tym razem przygotowano?

– „Tajemniczy Ogród” (taką nazwę nosi tegoroczna odsłona parku iluminacji – przyp. red.) to zupełnie nowa ekspozycja, o wiele większa niż rok temu i z przedłużoną, kilometrową trasą. Liczy 110 rzeźb ledowych, z czego 95 proc. nie powtarza się z ubiegłorocznymi. To zupełnie nowa historia, nowa ścieżka – podkreśla Jan Szagdaj, prezes firmy Lumina. 

I dodaje, że pomimo tego, że wszystkie instalacje są podświetlane, to nie zużywają więcej niż 25 kWh energii.

– Wiele osób trafiło do Ogrodu Botanicznego po raz pierwszy właśnie dzięki parkowi iluminacji i potem odwiedzało go w sezonie wiosenno-letnim – zaznacza z kolei dr Grażyna Szymczak, dyrektor Ogrodu Botanicznego UMCS. – Te 60 tys. osób, które przyszło zwiedzić park iluminacji (w pierwszym sezonie – przyp. red.) i ponad 60 tys., które przyszło do „normalnego” ogrodu w zeszłym roku pokazuje, że Ogród Botaniczny jest potrzebny: zarówno ten zimowy, „inny”, z iluminacjami, jak i ten dzienny, wiosenno-letni – podkreśla.

Lumina Park w Lublinie. Co czeka na zwiedzających w „Tajemniczym Ogrodzie”?

W tym roku park iluminacji zamienił się w „Tajemniczy Ogród”. Jak wylicza Jan Szagdaj, prezes firmy Lumina, do powstania parku w takiej odsłonie trzeba było wykorzystać około 25 km kabli, dzięki którym instalacje zostały połączone. Na zwiedzających Lumina Park w tym roku czeka aż 14 tematycznych stref. Najwyższą instalacją jest filmowy „Ciastek”, którego możecie kojarzyć z filmów o „Shreku” – liczy aż 5 metrów wysokości! W parku iluminacji tym razem nie zabrakło także dzieł artystycznych. Podziwiać można tu imponujące instalacje autorstwa Jarosława Koziary, Oleny Glinki i Marthy Mulawy.

Na terenie parku iluminacji dostępne są punkty gastronomiczne, w których można kupić przekąski i napoje. Jak przekazał prezes Szagdaj, złotówka z dochodu od każdego sprzedanego napoju zostanie przekazana charytatywnie na konto Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Cennik i godziny otwarcia Lumina Parku w Lublinie

Lumina Park będzie dostępny dla zwiedzających od wtorku do niedzieli (oraz w poniedziałek, 5 grudnia). Godzina otwarcia „Tajemniczego Ogrodu” będzie zależna od zachodu słońca. Organizatorzy przewidują, że będą to godz. 16, 16:30 lub 17. Park będzie czynny do godz. 21, przy czym ostatnie wejście na jego teren jest możliwe nie później niż na godzinę przed zamknięciem.

Ile trzeba zapłacić za bilet? Cennik prezentuje się następująco:

  • wtorek-czwartek: ulgowy - 24 zł, normalny - 27 zł, rodzinny - 95 zł;
  • piątek-niedziela-święta: ulgowy - 27 zł, normalny - 31 zł, rodzinny - 105 zł’
  • dla dzieci poniżej 2 lat – wstęp wolny;
  • od 6 stycznia w czwartki wprowadzony będzie bilet seniora – za okazaniem legitymacji emeryta lub karty seniora osoby starsze zapłacą za wstęp 20 zł.

Bilety można kupić w kasie przy wejściu do „botanika” lub przez internet. Szczegóły na stronie bilety.luminapark.pl.