Lumina Park w Lublinie

i

Autor: PW Jedna z instalacji w parku iluminacji z sezonu 2021/2022

Lumina Park w Lublinie. Czym „Tajemniczy Ogród” zaskoczy zwiedzających?

2022-11-04 11:11

Już w przyszłym tygodniu w Lublinie ponownie otworzy się park iluminacji. Na odwiedzających czekać będzie zupełnie nowa odsłona tej atrakcji. Tegoroczne instalacje tworzące „Tajemniczy Ogród” mogą zaskoczyć zwiedzających! Co nas czeka? Szczegóły poniżej.

Lumina Park na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS otworzy się już 10 listopada po raz drugi. Tym razem twórcy parku iluminacji zaproszą zwiedzających na multimedialny spacer w krainie światła i dźwięku „Tajemniczego Ogrodu”. Zostanie on podzielony na 14 tematycznych stref, których najważniejszych punktem będą wybrane drzewa, opisane w ramach ścieżki edukacyjnej. Narracja poprowadzi odwiedzających między innymi przez takie elementy, jak: Strefa gromowładnych, Kraina herbaciana, Strefa iluzji, a nawet Kraina miodem płynąca. Główne atrakcje mają stanowić podświetlane przy pomocy ledowego oświetlenia różnorodne instalacje. Długość trasy do zwiedzania będzie dłuższa niż przed rokiem. Tym razem ma liczyć kilometr.

Park iluminacji w Lublinie. Jak będzie przebiegać zwiedzanie?

Odwiedzający na wejściu otrzymają mapy, które poprowadzą ich po „Tajemniczym Ogrodzie”. Będą w nich także zawarte informacje dotyczące najciekawszych roślin, jakie rosną w „botaniku”. Zwiedzający dowiedzą się np., co wspólnego z żywotnikiem olbrzymim ma Van Gogh i które drzewo pachnie ciasteczkami.

Nowością będą także dzieła artystów, które będzie można zobaczyć w trakcie spaceru. W Lumina Parku pojawią się instalacje artystyczne Jarosława Koziary, Oleny Glinki oraz Marthy Mulawy.

Oprócz tego, na terenie parku dostępne będą także punkty gastronomiczne, w których będzie można kupić przekąski i napoje. Jak informują organizatorzy, 1 zł dochodu z każdego sprzedanego napoju zostanie przekazana charytatywnie na konto Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Lumina Park w Lublinie. Cennik i godziny otwarcia

Lumina Park będzie działał od wtorku do niedzieli (oraz w poniedziałek, 5 grudnia). Godzina otwarcia „Tajemniczego Ogrodu” będzie zależna od zachodu słońca. Organizatorzy przewidują, że będą to godz. 16, 16:30 lub 17. Park będzie czynny do godz. 21, przy czym ostatnie wejście na jego teren ma być możliwe nie później niż na godzinę przed zamknięciem.

Wstęp do Lumina Parku jest biletowany:

  • wtorek-czwartek: ulgowy - 24 zł, normalny - 27 zł, rodzinny - 95 zł;
  • piątek-niedziela-święta: ulgowy - 27 zł, normalny - 31 zł, rodzinny - 105 zł’
  • dla dzieci poniżej 2 lat – wstęp wolny;
  • od 6 stycznia w czwartki wprowadzony będzie bilet seniora – za okazaniem legitymacji emeryta lub karty seniora osoby starsze zapłacą za wstęp 20 zł.

Bilety można zakupić w kasie przy wejściu do „botanika” lub przez internet. Szczegóły na stronie bilety.luminapark.pl.