Lublin, Zamość, Chełm w czerwonej strefie. Kolejne powiaty z regionu z nowymi restrykcjami

2020-10-15 17:43 Mateusz Kasiak
Lublin w czerwonej strefie. Na Lubelszczyźnie z nowymi restrykcjami już 11 samorządów
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Rząd i resort zdrowia poszerzają czerwoną strefę. Na nowej liście znalazło się 152 miasta i powiaty, wśród nich m.in. Lublin, gdzie od najbliższej soboty będą obowiązywały bardziej restrykcyjne zasady.

- Apelujemy, abyśmy stosowali się do wszelkich zaleceń i obowiązujących wytycznych, wynikających z faktu, że miasto znalazło się w czerwonej strefie. Jednocześnie przypominamy wszystkim o bezwzględnym zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dbajmy o siebie i innych dla wspólnego dobra - mówi Radiu Eska Justyna Góźdź z kancelarii prezydenta miasta Lublina.

Na zaktualizowanej liście znalazły się także Chełm, Zamość oraz powiaty lubelski, świdnicki, łukowski, puławski i rycki. W czerwonej strefie pozostały powiaty janowski, łęczyński i włodawski.

Zaostrzenie dotychczasowych zasad

W strefie czerwonej uczelnie i szkoły ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalne. Wesela będą zakazane.

Ponadto nie można organizować wydarzeń kulturalnych, targów czy kongresów. Jest to zakazane zarówno na świeżym powietrzu, jak i w przestrzeniach zamkniętych. Nie będzie można korzystać także z basenów czy siłowni. 

W komunikacji miejskiej zajętych może być 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsc stojących i siedzących.

Zmiany wprowadzono także w żółtej strefie. W uroczystościach okolicznościowych od 19 października będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 20 osób. Siłownie i kluby fitness będą zamknięte, a restauracje będą otwarte między 6:00 a 21:00, przy czym potem właściciele będą mogli prowadzić działalność na wynos. 

Szkoły wyższe i i ponadpodstawowe przejdą na nauczanie hybrydowe. 

Wszystkie zasady dostępne są na stronach rządowych.

Koronawirus: W takich trumnach chowają zmarłych. WSTRZĄSAJĄCA relacja ze szpitala w Lublinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.