Zajęcia z tworzenia gier komputerowych w DDK Czuby Południowe (zdjęcie ilustracyjne)

i

Autor: Alexander Kovalev / Pexels.com Zajęcia z tworzenia gier komputerowych w DDK Czuby Południowe (zdjęcie ilustracyjne)

Lublin: Stwórz swoją własną grę komputerową! Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży

2021-04-07 12:46

Młodzi lublinianie stworzą swoją własną grę komputerową i to od podstaw. Takie jest założenie cyklu warsztatów pod hasłem "Jaki jest plan gry?". Wydarzenie przygotowuje DDK Czuby Południowe, a same zajęcia – w Internecie – poprowadzi twórca gier, Piotr Kuźmiński.

Z pewnością wielu młodych mieszkańców Lublina marzyło kiedyś o stworzeniu swojej własnej gry komputerowej. Szansę na zrealizowanie tego marzenia daje teraz ekipa z DDK Czuby Południowe, która zaprasza na nowy cykl warsztatów, pod hasłem "Jaki jest plan gry?"

To pilotażowy cykl zajęć w ramach Otwartej Pracowni Medialab w Dzielnicowym Domu Kultury "Czuby Południowe", podczas których zostanie zaprojektowana i stworzona platformowa gra komputerowa. Pod okiem i z udziałem Instruktora drogą eksperymentu, z użyciem multimedialnych technik komputerowych uczestnicy i uczestniczki nauczą się wykorzystywać swój potencjał twórczy za pomocą komputera, tabletu bądź telefonu.

Cykl zajęć poprowadzi Piotr Kuźmiński - z wykształcenia magister, inżynier z powołania (kierunek inżynieria materiałowa Politechnika Krakowska). Członek nieaktywnej już grupy demoscenowej Binarium (grafik/koder). Twórca gier, aktywny gracz oraz badacz współczesnej niezależnej kultury gier wideo. Zafascynowany estetyką futurystycznego wzornictwa lat '70-'90 i salonami gier arcade. Animator, działacz NGO w zakresie edukacji oraz wsparcia inicjatyw twórczych.

Każdy z uczestników zrobi swoją grę. Będziemy zajmowali się muzyką, grafiką, trochę liźniemy też i programowania. Ale celem projektu jest stworzenie gry. W pewnym sensie chodzi też o zainteresowanie uczestników tematyka game-devową – mówi w rozmowie z nami Piotr Kuźmiński, który poprowadzi zajęcia.

Informacje organizacyjne:

  • Projekt skierowany do Dzieci i Młodzieży w wieku 10-15 lat.
  • Zajęcia realizowane online za pośrednictwem platformy ZOOM.
  • Ilość miejsc ograniczona. Rozpoczęcie projektu możliwe po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych.
  • Czas trwania projektu – 13.04-15.06 (czas realizacji może ulec zmianie w zależności od przebiegu pracy i panującej sytuacji epidemiologicznej).
  • Kontakt i zapisy – [email protected] / 882 433 041 / (81) 466 59 18
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Raport z Anteny godz. 10