Lubelskie: Zziębnięta i przemoczona seniorka szła przez zaśnieżone pola

i

Autor: unsplash.com zdjęcia ilustracyjne/kolaż

POLICYJNE

Lubelskie: Zziębnięta i przemoczona seniorka szła przez zaśnieżone pola. Nie wiedziała, jak się tam znalazła

2024-01-18 10:43

Na jednej z polnych dróg w powiecie janowskim zauważono starszą kobietę, która samotnie wędrowała przez pola. Zziębnięta i przemoczona seniorka nie potrafiła wytłumaczyć, w jaki sposób się tam znalazła. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę!

W środę (17 stycznia) przed południem policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące starszej kobiety, którą przypadkowa osoba zauważyła na jednej z polnych dróg w miejscowości Słupie. Według przekazanych im informacji, seniorka szła przez pola sama, przy czym była przemoczona i zmarznięta oraz nie potrafiła powiedzieć, w jaki sposób się tam znalazła ani jak długo tam jest.

Przyszła zima do Lublina. Jest biało i ciągle pada

– Skierowani na miejsce policjanci z posterunku w Modliborzycach ustalili dane kobiety i adres jej zamieszkania. Jak się okazało była to 76-letnia mieszanka gminy Modliborzyce. Kobieta mieszka sama, nie wiadomo kiedy wyszła z domu i ile czasu spędziła na zewnątrz informuje asp. szt. Faustyna Łazur, rzeczniczka janowskiej policji.

W tym przypadku na szczęście pomoc przyszła na czas. 76-latka z objawami wychłodzenia trafiła do szpitala i dochodzi do pełni sił.

Widzisz osobę narażoną na wychłodzenie? Nie bądź obojętny!

Policjanci apelują, by nie przechodzić obojętnie, gdy zauważymy osoby zagrożone wychłodzeniem. Wystarczy, że zgłosimy taki fakt dzwoniąc na numer 112, a być może uratujemy komuś życie.

Zobacz także: Tragedia na drodze w woj. lubelskim. Samochód osobowy zderzył się z pługopiaskarką. Jedna osoba nie żyje