Lubelskie: Zaatakował przechodnia tłuczkiem w parku. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

i

Autor: pixabay.com/KMP Lublin

KRYMINALNE

Lubelskie: Zaatakował przechodnia tłuczkiem w parku. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

2024-05-27 9:56

Nawet dożywotnie więzienie grozi 26-latkowi, który w parku zaatakował tłuczkiem przechodzącego obok mężczyznę. Poszkodowany 30-latek trafił do szpitala.

W miniony czwartek chełmscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące rannego mężczyzny. Poszkodowany został pobity, gdy szedł parkową alejką w Dubience. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że 26-latek bez powodu kopnął w plecy mężczyznę przechodzącego przez park, po czym zaczął go kopać, a następnie uderzył tłuczkiem w głowę, po czym uciekł. Ranny 30-latek trafił natomiast do szpitala.

Lubelskie. O krok od tragedii! 13-latka potrącona na pasach

– Jeszcze tego samego dnia, policjanci z komisariatu w Dorohusku zatrzymali 26-letniego napastnika w miejscu zamieszkania. Miał przy sobie tłuczek, którym uderzał pokrzywdzonego. Tłumaczył, że nosi go w celach samoobrony. Podczas przesłuchania nie wyjaśnił okoliczności swojego działania informuje sierż. szt. Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

26-latek w piątek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania średniego uszkodzenia ciała. Najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieni, zaś za popełniony czyn grozi mu nawet dożywocie.

Zobacz także: Escapetruck w woj. lubelskim