Escapetruck pojawi się w woj. lubelskim. Sprawdź, gdzie będzie ta wyjątkowa ciężarówka

i

Autor: Lubelska Policja Zdjęcie ilustracyjne

wydarzenia

Escapetruck pojawi się w woj. lubelskim. Sprawdź, gdzie będzie ta wyjątkowa ciężarówka

2024-05-20 11:57

Holenderski projekt edukacyjny Escapetruck wkrótce zawita do województwa lubelskiego. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zjawiska handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego. Escapetruck pojawi się niebawem w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Świdniku.

ESCAPETRUCK jest inicjatywą holenderskiej Fundacji Reshape i powstał przy wsparciu finansowym holenderskiej Policji oraz Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce. Projekt został zainicjowany w naszym kraju przy ścisłej współpracy z Centrum Badań nad Handlem Ludźmi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz polską Policją i Strażą Graniczną. Celem tego holenderskiego projekt edukacyjnego jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zjawiska handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego.

Na co dzień sprawdzają, teraz sami są sprawdzani. Policjanci z lubelskiej drogówki wzięli udział w konkursie

Escapetruck wkrótce zawita do województwa lubelskiego. Pojawi się w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Świdniku. Policjanci z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego escaperoomu będą  edukować mieszkańców na temat przeciwdziałania tego typu zagrożeniom.

Wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami. Podczas gry uczestnicy muszą wydostać się z ciężarówki, rozwiązując interaktywne zadania i łamiąc szyfry. Warto zdobyć się na odwagę i podjąć wyzwanie, które pomoże nam zrozumieć, z jakim dramatem mierzą się osoby, które padły ofiarą handlu ludźmi. Mimo że jest to gra, odwiedzających czeka skłaniające do refleksji doświadczenie. Uczestnicy poznają prawdziwe historie kobiet, które padły ofiarą handlu ludźmi w Polsce, a którym udało się uciec dzięki pomocy władz.

Obecni na miejscu policjanci udzielać będą  informacji na temat zagrożeń, sposobów i mechanizmów działania przestępców oraz skutków handlu ludźmi. Udział w projekcie jest bezpłatny i możliwy dla osób, które ukończyły 16 lat.

Escapetruck zaparkuje w następujących miastach:

  • Lublin - Hala Sportowo-Widowiskowa GLOBUS - w dniach 25-26 maja br.,
  • Biała Podlaska- Plac Wolności- w dniu 27 maja br.,
  • Chełm - Parking górny przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji- w dniu 28 maja br.,
  • Świdnik – Pumptrack - w dniu 29 maja br.

Zobacz także: Noc Muzeów 2024 w Lublinie. Wszędzie stał ogromne kolejki! Zobacz