Lubelskie: Tylu zajętych łóżek jeszcze nie było, a chorych na COVID-19 przybędzie

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/sirigel

Lubelskie: Tylu zajętych łóżek jeszcze nie było, a chorych na COVID-19 przybędzie

2021-11-08 17:01

Lubelszczyzna pobiła rekord z trzeciej fali koronawirusa. Aktualnie w szpitalach mamy więcej osób zakażonych koronawirusem niż w szczycie trzeciej fali. Ta liczba będzie jeszcze wzrastać.

- Szczyt hospitalizacji w trzeciej fali mieliśmy 12 kwietnia i wtedy mieliśmy hospitalizowanych około 1650 pacjentów - mówi Lech Sprawka, wojewoda lubelski. - Dzisiaj (8.11) mamy 1777 osób hospitalizowanych.

Przy założeniu, że nie będzie wzrostu zakażeń, to najbliższe dwa tygodnie będą najtrudniejszym okresem jeśli chodzi o hospitalizację. W związku z tym konieczne jest dalsze zwiększanie liczby łóżek covidowych w szpitalach województwa lubelskiego.

- Obecnie łóżek na drugim poziomie mamy 1905 - dodaje wojewoda. - W tej chwili przesądzone jest, że 12 listopada rozszerzony zostanie 6 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Dęblinie o kolejnych 12 łóżek.

Na tym nie zakończy się proces rozwijania łóżek covidowych. Prawdopodobnie w tym tygodniu zostanie otwarty kolejny moduł w szpitalu tymczasowym, czyli uruchomionych będzie dodatkowych 28 łóżek na tamtejszym oddziale wewnętrznym. Trwają także ustalenia z kolejnymi szpitalami w województwie.