Lubelska policja apeluje o ostrożność w czasie weekendowych powrotów

i

Autor: (Fot. Policja)

Lubelska policja apeluje o ostrożność w czasie weekendowych powrotów

2022-01-09 9:05

Mundurowi przewidują, że w niedzielę na drogach będzie spory ruch, ponieważ kończy się długi weekend. Ci, którzy spędzali go poza domem, teraz będą wracać. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać policjanci.

Tylko od środy na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków. Zginęły 2 osoby, a 9 zostało rannych. Mundurowi odnotowali 196 kolizji i zatrzymali 42 nietrzeźwych kierowców.

- Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy - mówi Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Kierowcy muszą się liczyć z kontrolami drogowymi. Funkcjonariusze policji będą sprawdzać, czy kierowcy stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach i czy nie prowadzą pod wpływem alkoholu, ale także czy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.