Lubelscy policjanci dostaną elektryczne radiowozy. Pierwsze trafią do komendy w Lublinie [ZDJĘCIA]

2020-10-15 9:43 Jacek Werner
Nowe radiowozy
Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Są nowoczesne, ekonomiczne i przede wszystkim bezemisyjne w miejscu eksploatacji - lubelska policja stawia na samochody elektryczne. Pierwsze trzy radiowozy trafią do eksploatacji w Komendzie Miejskiej w Lublinie.

Zakup dofinansował Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Samochody wyposażone są w 150 konny silnik, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości 160 km/h. Pełne naładowanie akumulatora pozwala z kolei na przebycie nawet do 450 kilometrów w trybie mieszanym.

Z pewnością istotną zaletą takich pojazdów jest ich ekologiczna praca, gdyż taki pojazd nie przyczynia się do emisji spalin do środowiska,  nie emituje też do atmosfery nieprzyjaznych naturze związków chemicznych, w tym dwutlenku węgla. Auto pracuje dużo ciszej niż wyposażone w silniki spalinowe - informuje podkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i dodaje: - Zakup tych elektrycznych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i działań proekologicznych wspiera lubelską Policję. Jeszcze w tym roku, dzięki współpracy z WFOŚiGW  uda nam się sfinalizować zakup dwóch radiowozów. Będą to samochody hybrydowe.

Wkrótce nowe radiowozy zostaną przekazane dla funkcjonariuszy z KMP w Lublinie.

Ten chodnik powstał w jedną noc! Mieszkańcy Wilanowa wzięli sprawy w swoje ręce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.