TOP MIEJSC

Gdzie kupić najlepsze cebularze w Lublinie? Oto LISTA MIEJSC polecanych przez naszych Czytelników

2024-07-10 9:45

Gdzie można zjeść najlepszego cebularza w Lublinie? Ten charakterystyczny wypiek od lat niezmiennie kojarzy się ze stolicą Lubelszczyzny. Niedawno zapytaliśmy naszych Czytelników o to, w których lokalach w mieście dostaniemy najpyszniejsze cebularze i to właśnie na podstawie waszych odpowiedzi powstało to zestawienie! Zajrzyjcie do galerii!

Cebularz – co to takiego?

Cebularz lubelski to wypiek o okrągłym kształcie, wywodzący się z kuchni żydowskiej. Podstawą do jego stworzenia jest mąka pszenna, drożdże oraz farsz złożony z maku i – jak sama nazwa podpowiada – cebuli, pokrojonej w kostkę. Choć w Lublinie cebularze można kupić w niemal każdej piekarni czy sklepie, to certyfikat poświadczający wypiekanie go zgodnie z oryginalnym przepisem posiada tylko kilka piekarni w naszym regionie. Co więcej, już od dekady ten tradycyjny lubelski wypiek znajduje się w unijnym Rejestrze Chronionych Nazw Pochodzenia i Chronionych Oznaczeń Geograficznych. Ponadto, od 2017 r. w Lublinie działa Regionalne Muzeum Cebularza, gdzie podczas warsztatów można samemu spróbować swoich sił w przygotowaniu tego wypieku.

Zajadał się nimi król Kazimierz, do dzisiaj rządzą w Lublinie

Gdzie kupić najlepsze cebularze w Lublinie? Tu zachwycisz się ich smakiem!

Zastanawiacie się, gdzie w Lublinie można kupić i zjeść najlepszego cebularza? W poniższej galerii znajdziecie odpowiedź na to pytanie! Zebraliśmy dla was listę miejsc, które najczęściej wymieniali nasi Czytelnicy po tym, jak na naszym facebookowym fanpage’u zapytaliśmy ich o to, gdzie w stolicy Lubelszczyzny dostaniemy najpyszniejsze cebularze. Kliknijcie więc w poniższą galerię i przekonajcie się sami, gdzie warto kupić ten lubelski wypiek!

Co wiesz o regionalnych potrawach Zamojszczyzny?

Pytanie 1 z 9
Czym faszerowana jest kaczka po zamojsku?

Co jeszcze powinniśmy dodać do powyższej listy? W dalszym ciągu czekamy na wasze komentarze, niebawem zaktualizujemy ten artykuł!