Plac Litewski w Lublinie, w tle Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej

i

Autor: PW

QUIZ

Dobrze znasz Lubelszczyznę? Spróbuj rozpoznać miasto z naszego regionu po zdjęciu! [01.07]

2024-07-01 17:04

Czy jesteś w stanie rozpoznać, w jakim mieście z terenu woj. lubelskiego zostało zrobione dane zdjęcie? Teraz możesz się o tym przekonać! Mamy dla ciebie quiz, z którym powinien się zmierzyć każdy mieszkaniec Lubelszczyzny!

Wiele miast leżących w woj. lubelskim może się pochwalić charakterystycznymi zabytkami, które co roku przyciągają do tych miejscowości wielu turystów. Wśród najpopularniejszych kierunków na wycieczkę po naszym regionie znajdują się m.in. takie miasta jak Lublin, Kazimierz Dolny czy Zamość. Nie można jednak zapominać o tym, że również te „mniej znane” miejscowości z Lubelszczyzny kryją w sobie wiele piękna!

W drogę. Bartosz Kańtoch z kamerą Radia ESKA odkrywa moc atrakcji w Lublinie

Quiz: jakie miasto z woj. lubelskiego jest na zdjęciu?

Jak dobrze znasz miasta z woj. lubelskiego? Tym razem chcemy to sprawdzić w bardzo prosty sposób! Przygotowaliśmy dla ciebie quiz złożony z 10 pytań. Do każdego z nich dołączone są fotografie wykonane w miastach z naszego regionu. Jak zapewne się domyślasz, twoim zadaniem będzie rozpoznanie, jaką miejscowość z Lubelszczyzny widzisz na zdjęciu. Sprawdźmy, czy uda ci się zdobyć komplet punktów!

Rozpoznaj miasto z woj. lubelskiego po zdjęciu!

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście w woj. lubelskim było zrobione to zdjęcie?
Lublin

Zobacz także: Siedem Pomników Historii na terenie województwa lubelskiego. Co trafiło na listę?