Bezpłatne badania piersi. Trwa kampania edukacyjna "BreastFit" [AUDIO]

2020-09-11 16:49 Mateusz Kasiak
Bezpłatne badania piersi. Trwa kampania edukacyjna BreastFit [AUDIO]
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Mieszkanki Lubelszczyzny mogą bezpłatnie zbadać piersi. Do końca października trwa bezpłatna akcja edukacyjna "BreastFit". W sumie z badań skorzysta około tysiąc kobiet z dziesięciu polskich miast, m.in. z Sosnowca, Zabrza, Rzeszowa, Krosna czy z Lublina.

W każdym z dziesięciu miast przygotowano 100 bezpłatnych badań. W Lublinie są jeszcze wolne miejsca. Na USG będą kierowane pacjentki, które mają już skierowanie, ale w wyniku trwającej epidemii czas oczekiwania znacznie się wydłużył.

- COVID niestety spowodował, że wiele placówek jest zamkniętych lub trudno bezpośrednio dostać się do lekarza. Mamy bowiem dziewczyny, które dzwonią w ramach projektu do naszej fundacji i mówią, że mają skierowanie z lutego i do tej pory go nie zrealizowały - mówi Radiu Eska Anna Kupiecka, prezeska fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej.

Na badanie mogą zgłaszać się też kobiety, które podczas samobadania wykryły niepokojące zmiany.

- Piersi należy najpierw obejrzeć. Każda kobieta między piątym a ósmym dniem cyklu powinna sobie badać piersi. Stajemy przed lustrem i oglądamy kształt piersi, wielkość czy zmiany na skórze - tłumaczy nam Wanda Bednarczyk z ośrodka profilaktyki i promocji zdrowia Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

- Dzwonią do nas kobiety ze skierowaniem z lutego - mówi Anna Kupiecka, prezeska fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej

W Lublinie badania wykonywane są w przychodni przy ul. Zana 29. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy telefoniczne lub mailowe. Chętne panie powinny kontaktować się pod numerem telefonu: +48 537 888 789 lub  pod adresem: biuro@onkocafe.pl

Nie ma ograniczeń wiekowych. Szczegóły na breastfit.onkocafe.pl