FOTORELACJA

„Alfabet” rozgościł się w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Atrakcji dla dzieci nie brakuje! [ZDJĘCIA]

2023-06-01 16:37

Przykuwające wzrok instalacje artystyczne, specjalne bazy, występy, Czytelnia pod Chmurką i inspirujące spotkania – to wszystko dzieje się już w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Za tę niecodzienną odsłonę parku odpowiedzialni są organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Literatury i Rozwoju Dzieci „Alfabet”. Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia wydarzenia!

Na kulturalnej mapie Lublina pojawił się nowy punkt. To Międzynarodowy Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci – Alfabet, którego celem jest przede wszystkim promowanie literatury wśród najmłodszych. Wydarzenie trwa 1-4 czerwca na terenie Ogrodu Saskiego. To właśnie jego przestrzeń na te cztery dni zamienia się w baśniową krainę, w której można odnaleźć m.in.: Pole Książek, Kino Bambino, Bazę Mocy oraz urokliwe instalacje artystyczne, takie jak np. „Calineczka” czy „Dzikie Łabędzie”. Ważną rolę podczas festiwalu odgrywać będzie także odkrywanie dziecięcych emocji, w czym pomogą inspirujące zadania przygotowane przez organizatorów.

Zobaczcie na zdjęciach, jak „Alfabet” urozmaicił Ogród Saski w Lublinie!

Tegoroczna i zarazem pierwsza edycja festiwalu w Lublinie poświęcona jest twórczości Hansa Christiana Andersena. Oficjalna inauguracja „Alfabetu” odbędzie się w czwartek o godz. 20, kiedy to przez centrum Lublina przejdzie Korowód Światła. Więcej informacji wraz ze szczegółowym programem festiwalu znajdziecie tutaj.