Zmiany w lubelskiej komunikacji miejskiej. Więcej miejsca dla pasażerów [AUDIO]

2020-06-29 14:50 Mateusz Kasiak
Zmiany w lubelskiej komunikacji miejskiej. Więcej miejsca dla pasażerów [AUDIO]
Autor: zdj. Jacek Werner

​Komunikacja miejska w Lublinie powoli wraca do normalności. Od dzisiaj znikają strefy wydzielone w autobusach i trolejbusach, nadal jednak nie kupimy biletów w okienku u kierowcy - mówi Radiu Eska ​Monika Fisz z zarządu transportu miejskiego w Lublinie.

- Przestają obowiązywać strefy wydzielone dla kierowców. Utrzymujemy jednak brak możliwości zakupu biletu u prowadzącego pojazd. Wpłynie do głównie na zwiększenie powierzchni dostępnej dla pasażerów oraz liczby miejsc siedzących. Ponownie również będą otwierane pierwsze drzwi pojazdów - mówi nam Monika Fisz.

Autobusy nadal będą regularnie dezynfekowane. Są do tego zobowiązani pracownicy zarówno spółki MPK Lublin, jak i prywatnych przewoźników. W komunikacji należy też zakrywać nos i usta - o czym ostatnio niektórzy zapomnieli.

- Dojeżdżam do pracy i ludzie w autobusach, busach nie mają maseczek. Jest coraz większe rozluźnienie - mówi jedna z naszych słuchaczek. - To oburzające. Widoczne jest to zwłaszcza wśród ludzi młodych, którzy wręcz prowokują, żeby wejść z nimi w dyskusję na temat braku maseczek. Uważają, że mają prawo narażać innych na infekcję - żali się pasażerka jednego z autobusów.

Przypominamy, że np. kierowca ma prawo poprosić pasażera o zakrycie ust i nosa. Może nawet zatrzymać pojazd i wyprosić pasażera. Także współpasażer może zwrócić uwagę w przypadku łamania tego nakazu.

Tymczasem, jak przypomina Monika Fisz z ZTM w Lublinie, wiele obostrzeń w miejskiej komunikacji nadal pozostanie. - Pasażerowie, którzy nie są zwolnieni z tego obowiązku, muszą zasłaniać usta i nos podczas podróży. W dalszym ciągu zawieszona pozostaje funkcja ciepłego guzika. Kierowcy mają obowiązek zatrzymywania się na wszystkich przystankach, nie obowiązuje funkcja przystanka na żądanie - wyjaśnia Fisz.

- Udostępniamy większą powierzchnię dla pasażerów - mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie
Podwójna Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 147! #2xGoraca20 - lista hitów ESKI 28.06.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.