GALERIA

Zainteresowanie było ogromne! Jarmark koński w lubelskim skansenie przyciągnął tłumy [GALRIA]

2024-06-16 14:12

W niedzielę (16.06) w godzinach odbyła się 29. edycją tej muzealnej imprezy. Zainteresowanie wśród mieszkańców było naprawdę ogromne! Wszyscy chcieli zobaczyć prezentacje i licytacje koni, a także pogłaskać te majestatyczne zwierzęta. Wybraliśmy się tak z aparatem, więc koniecznie zobaczcie nasze zdjęcia!

Wydarzenie odbyło się na terenie sektora Roztocze w obszarze pomiędzy piwiarnią a Kuźnią z Ciosmów. Miejsce to wybrano nieprzypadkowo – znajduje się tu ogrodzony teren dla bezpiecznego uwiązania prezentowanych koni oraz w bezpośredniej bliskość kuźnia,  z której kowal wychodzi do koni.

Wykopki w Skansenie

Ukształtowanie terenu (wznosząca się od strony cerkwi droga) pozwala na świetne zaprezentowanie tzw. uciągu, czyli siły pociągowej konia. Publiczność naturalnie gromadzi się za ogrodzeniami oraz zajmuje miejsca przy stołach piwiarni.

Sporty tłum pojawił się w tych okolicach. Dzieci, jak i dorośli chcieli pogłaskać, czy zrobić sobie zdjęcie z tym czworonożnym zwierzęciem. Widownia z zainteresowaniem i uśmiechem podziwiała dawne zwyczaje panujące na polskiej wsi.

Koniecznie zobaczcie nasze zdjęcia z tego wydarzenia!

Tak mówiło się na wsiach 100 lat temu. Wiesz co znaczą te słowa? Sprawdź w quizie

Pytanie 1 z 19
„Izba” to:

Zobacz także: Brunch Pod Chmurką wielkim hitem! Wydarzenie będzie cykliczne! Sprawdź