polregio jednostka pociąg

i

Autor: Polregio Nowy rozkład jazdy pociągów Polregio na sezon 2023/2024 dla warmińsko-mazurskiego

turystyka

Z Lublina dotrzesz na Hel i do Kołobrzegu. Nowe połączenia pociągów w woj. lubelskim

2024-06-24 15:38

Sezonowe połączenia kolejowe z Lublina na Hel, do Kołobrzegu i nowe połączenia z Dorohuskiem znajdują się w wakacyjnym rozkładzie jazdy pociągów PKP Intercity w Lubelskiem. Zmiany weszły w życie w niedzielę.

Spółka PKP Intercity zakomunikowała, że w wakacyjnym rozkładzie jazdy z i do Lublina kursować będzie 29 par pociągów, czyli o dwa więcej niż dotychczas.

Z Lublina nad polskie morze

Od 21 czerwca pasażerowie korzystają z sezonowego połączenia TLK Ustronie między Lublinem a Kołobrzegiem, od 24 czerwca – z pociągu TLK Mierzeja relacji Dorohusk, Lublin, Hel, Lublin. Natomiast trasa pociągu IC Chełmianin między Warszawą a Chełmem zostanie wydłużona do stacji Dorohusk przy granicy z Ukrainą.

Lubelskie. Dwa potrącenia na tym samym skrzyżowaniu. Nagranie ku przestrodze

W wakacje - przekazała spółka - podróżni z Lublina będą mogli skorzystać ponadto z 15 par połączeń do Warszawy, trzech do Krakowa, pięciu do Kielc, czterech do Wrocławia, pięciu do Katowic oraz trzech do Szczecina.

Jak podał przewoźnik, na czas korekty rozkładu na największych dworcach w Polsce pasażerom będą pomagać informatorzy. 

Więcej pociągów na wakacje

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak poinformował wcześniej, że 9 czerwca na tory wyjadą 454 pociągi PKP Intercity. W porównaniu z poprzednimi wakacjami będzie ich o 31 więcej.

Przewoźnik uruchomi dodatkowo 30 specjalnych pociągów okresowych. M.in. pociąg Posejdon z Warszawy do Kołobrzegu, pociąg Jantar z Warszawy na Hel, pociąg Delfin z Warszawy do Łeby, Podhalanin ze Szczecina do Zakopanego, czy pociąg Wolin ze Świnoujścia przez Bielsko-Białą do Krakowa.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie.

Zobacz także: Wielka radość! Motor Lublin po 32 latach znowu zagra w ekstraklasie

Listen on Spreaker.