Kajak

i

Autor: pexels.com/zdjęcie ilustracyjne

WYDARZENIA

Wyjątkowe wydarzenie w Lublinie. Przed nami Świętojański Nocny Spływ Kajakowy z pochodniami

2024-06-19 10:16

Noc świętojańską można uczcić na wiele sposobów. Wśród wydarzeń, jakie są z tej okazji organizowane w Lublinie znalazł się Świętojański Nocny Spływ Kajakowy z pochodniami. Znamy szczegóły!

Lubelski Klub Morsów wraz z ekipą Kajaków Lublin, prowadzącą spływy kajakowe w okolicach miasta, już w najbliższą sobotę (22 czerwca) organizuje wyjątkowe wydarzenie. Mowa tu o Świętojańskim Nocnym Spływie Kajakowym z pochodniami, który wystartuje przy moście na Bystrzycy w Prawiednikach i popłynie do bazy na Marinie nad Zalewem Zemborzyckim. Jak sama nazwa wydarzenia wskazuje, uczestnicy spływu będą wyposażeni w klimatyczne pochodnie.

„Przypominamy, by wszystkie Rusałki przygotowały sobie wianki na głowę oraz zwiewne suknie, a Rusałkowie naoliwili torsy i wypomadowali wąsy” – podkreślają organizatorzy wydarzenia i dodają, że warto także zaopatrzyć się w preparaty przeciwko komarom.

Jare Gody w Lublinie. Pożegnali zimę słowiańskim topieniem marzanny

Zbiórkę uczestników świętojańskiego spływu zaplanowano w sobotę w Prawiednikach na godz. 19. Po dotarciu na Marinę wydarzenie zakończy się wspólnym świętowaniem przy ognisku (jedzenie we własnym zakresie).

Zapisy na Świętojański Spływ Kajakowy z pochodniami po Bystrzycy kończą się 19 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Tych można dokonać telefonicznie w godz. 18-20 pod numerami: 502 268 876 lub 883 699 292.

Koszt udziału w wydarzeniu to 70 zł. Więcej szczegółów znajdziecie na Facebooku.

Zobacz także: Tak wyglądała noc świętojańska 2023 w lubelskim skansenie! Wicie wianków i wrzucanie ich do wody [ZDJĘCIA]