W tym miejscu w Lublinie powstanie „Skwer marzeń”. Co się tam znajdzie?

i

Autor: Miasto Lublin wizualizacja

Inwestycje

W tym miejscu w Lublinie powstanie „Skwer marzeń”. Co się tam znajdzie? [21.06]

2024-06-21 11:39

W dzielnicy Kośminek powstanie „Skwer marzeń”. Miasto szuka wykonawcy na zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Długiej.

– Opracowana koncepcja skweru zawiera podstawowe funkcje i elementy wyposażenia, takie jak mała architektura, urządzenia zabawowe, alejki, rabaty oraz roślinność niską i drzewa. W finalnym projekcie uwzględniono też uwagi zgłoszone przez mieszkanki i mieszkańców podczas konsultacji społecznych – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin.

Ogłoszone zamówienie dotyczy wykonania robót budowlanych na budowę skweru przy ul. Długiej 33a. W ramach prac zostanie wykonany ciąg pieszy i ustawione elementy małej architektury: ławki, kosze na odpady i na psie odchody, a także donice. Nie zabraknie również elementów do zabawy.

Maj przywitał nas feerią barw i dźwięków. Ruszyły pokazy fontanny multimedialnej w Lublinie.

Najmłodsi skorzystają z hamaka, huśtawki typu „bocianie gniazdo” oraz drabinek. Całość uzupełnią nasadzenia z krzewów liściastych i iglastych (pęcherznica kalinolistna, lilak drobnolistny, irga pozioma oraz sosna górska) oraz drzewa (platan klonolistny, grusza drobnoowocowa, jarząb szwedzki). Pojawią się również byliny i trawy ozdobne (poziomka, truskawka, śmiałek darniowy).

„Skwer marzeń” stanie się punktem integracji, zabaw dzieci oraz spotkań mieszkanek i mieszkańców najstarszej, oraz najmłodszej części dzielnicy Kośminek. Już teraz jest to miejsce, gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci oraz organizowane są wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Otwarcie ofert zaplanowano na 5 lipca, a na realizację prac wykonawca będzie miał 3 miesiące od daty podpisania umowy. Zadanie jest realizacją projektu z Zielonego Budżetu – „Miejsce dla Ciebie”.

Te fakty o Lublinie każdy powinien znać. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Od którego wzniesienia zaczęły się miejskie początki Lublina w XI w.?

Zobacz także: Ciepło i leniwie. Tak wygląda czerwcowe popołudnie w lubelskim skansenie. Zobacz