Już niedługo najgorętsza impreza w sezonie! Można już kupić bilety na Świdnik Air Festival

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

wydarzenia

W ten weekend będzie Świdnik Air Festival. Będą specjalne autobusy z Lublina!

2024-06-14 10:30

Już w najbliższy weekend w Świdniku odbędzie się IV Świdnik Air Festival. W porozumieniu z Miastem Świdnik w dniach 15-16 czerwca (sobota-niedziela) Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie uruchamia linię "Air" w celu obsługi komunikacyjnej wydarzenia pn. Świdnik AirFestival". Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa!

Autobusy będą kursować po dwóch trasach:

  • Dworzec Gł. PKS-Ruska – al. Tysiąclecia – Mełgiewska – Metalurgiczna – Świdnik: Mełgiewska – Lotnicza – Żwirki i Wigury – Świdnik stadion (z powrotem: … – al. Tysiąclecia – Lubartowska – Ruska – Dworzec Gł. PKS-Ruska)
  • Felin – Doświadczalna – al. Witosa – Świdnik: al. Jana Pawła II – al. Lotników Polskich – gen. Góry – Sportowa – Świdnik stadion

Dodatkowo w nocy 15/16 czerwca (sobota/niedziela) zostaną uruchomione dwa dodatkowe kursy linii nocnej nr N2. Tym samym z przystanku Dworzec Świdnik Miasto 02 autobusy odjadą o godzinie 23:45, 0:45, 1:45 i 3:45.

W pojazdach linii nr Air i N2 będzie obowiązywać normalna taryfa biletowa ZTM w Lublinie.

Maj przywitał nas feerią barw i dźwięków. Ruszyły pokazy fontanny multimedialnej w Lublinie.

Policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem

Policjantów będzie można spotkać w obrębie lotniska oraz na drogach dojazdowych, gdzie będziemy czuwać nad bezpieczeństwem osób i nad ruchem drogowym. Dodatkowo funkcjonariuszy ze Świdnika i z Lublina będzie można odwiedzić na terenie imprezy na specjalnie do tego przygotowanym stoisku.

Policjanci zaprezentują swój sprzęt służbowy oraz pojazdy, będą przeprowadzać pogadanki oraz osobom zainteresowanym przedstawią informacje na temat pracy w policji. Będzie można przymierzyć policyjne ubranie, sprawdzić się na torze po założeniu alko i narkogogli. Dla najmłodszych będzie kącik z kolorowankami, a także spotkanie z policyjnymi maskotkami. Policjanci wystawią również stoisko historyczne.

Uważajcie podczas pokazów!

- Duże zbiorowiska ludzi przyciągają złodziei i kieszonkowców. Pamiętajmy o tym, aby wartościowe rzeczy nosić w miejscach niewidocznych i dobrze zabezpieczone. Unikajmy noszenia portfeli w tylnej kieszeni spodni jak również zwracajmy uwagę na sztuczny tłok, który może być robiony wokół nas aby uśpić czujność podczas kradzieży. Nie pozostawiajmy również rzeczy bez nadzoru – przypomina asp. sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji.

Znajdując się w dużych zbiorowiskach, szczególną uwagę powinniśmy zwracać na najmłodszych, którzy w tłumie łatwo mogą się zgubić.

- Bardzo ważne jest to, by pociechę wyposażyć w opaskę lub karteczkę z danymi kontaktowymi rodziców oraz imieniem i nazwiskiem dziecka. Należy też wytłumaczyć maluchowi jak zachowywać się w razie takiej sytuacji i gdzie powinien się zgłosić – dodaje.

Pamiętajmy również o odpowiedniej ochronie przed słońcem i należytym nawodnieniu organizmu – szczególnie dla osób starszych i dzieci.

Zobacz także: Noc Kultury 2024 w Lublinie wielkim hitem! Na ulicach miast były prawdziwe tłumy!