Arena Lublin

i

Autor: lublin.eu Arena Lublin

wydarzenia

W sobotę będzie mecz podwyższonego ryzyka. Na Arenie Lublin zagra Motor i Wisła Kraków

2023-09-22 13:00

Po ponownym przeanalizowaniu pierwotnie podjętej decyzji, pisma otrzymanego od Prezesa Wisły Kraków, a także biorąc pod uwagę rygor podwyższonego ryzyka, Klub podtrzymuje decyzję o nieudostępnieniu sektora przeznaczonego dla kibiców klubu gościa na meczu Motor Lublin – Wisła Kraków w ramach 9. kolejki Fortuna 1. Ligi – czytamy w oświadczeniu lokalnego klub sportowego. Mecz ma się odbyć już w najbliższą sobotę.

Spotkanie od samego początku zostało zakwalifikowane jako impreza masowa podwyższonego ryzyka. W związku z podjętą decyzją w dniu 13 września Klub złożył wniosek o zniesienie rygoru podwyższonego ryzyka. Jak wyjaśniają, taka decyzja generuje dla ogromne straty na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych poprzez podwójne zaangażowanie osobowe ze strony policji i służby ochroniarskiej, a także olbrzymie koszty społeczne i wizerunkowe związane z dużą mobilizacją policjantów na wydarzenie, które tego nie wymaga.

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

Niestety, w odpowiedzi Klub otrzymał od i pismo z odpowiedzią negatywną.

- Mimo że jest to mecz przeznaczony tylko i wyłącznie dla kibiców Motoru, utrzymany został rygor imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. To decyzja zupełnie irracjonalna i niezrozumiała – zaznacza w swoim oświadczeniu Motor Lublin.

Na stronie klubu można znaleźć wyżej wymienione pismo.

- Mimo wszystko Klub liczy na to, że Policja ustąpi ze swojego stanowiska co do meczu podwyższonego ryzyka i nie będzie obarczała Motoru, a także lubelskiej społeczności gigantycznymi kosztami dodatkowej ochrony podczas sobotniego spotkania – dodaje rozżalony klub.

Zobacz także: Na trybunach było gorąco! Tak wyglądał mecz Wisły Kraków i Motoru Lublin!