W okolicach ulicy Wallenroda zmieni się czasowa organizacja ruchu. Rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy

i

Autor: Urząd Miasta Lublin W okolicach ulicy Wallenroda zmieni się czasowa organizacja ruchu. Rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy

Inwestycje drogowe

W okolicach ulicy Wallenroda zmieni się czasowa organizacja ruchu. Rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy

2024-06-12 11:12

- Do tej pory zakres prac objął odcinek ul. Wallenroda od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny, gdzie wykonano prace branży sanitarnej, elektrycznej i drogowej. Po rozbiórce starej infrastruktury wykonano tam sieci podziemne - mówi Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

W związku z kolejnym etapem inwestycji, od czwartku (13 czerwca) od godzin porannych zmieni się tam czasowa organizacja ruchu.

Lublin na szelkach. Po mieście krąży ponad 100 trolebusów

- Rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej na wysokości budynku Sądu i zostanie wprowadzone połówkowe zawężenie jezdni od zakrętu ul. Wallenroda do ul. Grażyny. Dalszy odcinek, czyli od zakrętu do ul. Zana pozostaje bez zmian, mogą jednak występować lokalne zawężenia związane z pracami przy kanalizacji deszczowej lub usuwaniu kolizji. Ten etap inwestycji zakłada również utrudnienia w ruchu na ul. Wallenroda – na odcinku od wysokości budynku przychodni zdrowia w stronę ul. Grażyny. Odcinek będzie zamknięty bez możliwości parkowania podczas robót drogowych, z zapewnieniem dojazdu do posesji. Przypominamy o obowiązującym zakazie parkowania na odcinku od przychodni do Sądu, gdzie trwają roboty i poruszają się pojazdy budowy. Zapewniony zostanie też dojazd do przychodni oraz lokali usługowych, a także możliwość parkowania na nowo wybudowanych miejscach z kostki brukowej oraz na terenie parkingu przy przychodni. Wjazd i wyjazd na tym odcinku będzie się odbywał w kierunku ul. Wajdeloty - dodaje Justyna Góźdź.

W ramach inwestycji powstanie m.in. nowa droga o długości około 850 m o nawierzchni asfaltowej i szerokości 4 m (na odcinku jednokierunkowym) oraz 5 m (na odcinku dwukierunkowym). Przebudowę przejdą też dwa skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny. Powstaną także obustronne chodniki z kostki betonowej, a istniejące stanowiska postojowe zostaną zmodernizowane oraz powstaną nowe.

Zakończenie rozbudowy planowane jest na kwiecień 2025 roku.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Burza nad Lublinem. Czarne chmury przykryły miasto, słychać grzmoty [GALERIA]