utrudnienia

W Lublinie będzie sporo wydarzeń! Szykują się spore utrudnieniach w ruchu. Znamy szczegóły

2024-05-31 16:22

W najbliższych dniach (29 maja-2 czerwca), w związku z zaplanowanymi wydarzeniami oraz zgłoszonymi zgromadzeniami, w wybranych częściach miasta zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu i wystąpią utrudnienia.

Spis treści

  1. 31. Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”
  2. Marsz Równości
  3. Korowód Bajki
  4. LOTTO Triathlon Energy Lublin 2024  

Obrączkowanie młodych sokołów w Lublinie 2024

31. Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”

Bieg odbędzie się w sobotę (1 czerwca) w godz. 8.00-9.00 ulicami: Królewską – Wyszyńskiego – Zamojską – al. Unii Lubelskiej – rondo Lubelskiego Lipca '80 – Al. Zygmuntowskie – meta na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. Bieg odbędzie się przy zamknięciu ulic: Królewskiej, Wyszyńskiego i Zamojskiej w godz. 7.00-9.00.

Dodatkowo nastąpi zawężenie jednego pasa ruchu al. Unii Lubelskiej oraz zamknięcie Al. Zygmuntowskich w godz. 7.00-12.00 (z utrzymaniem dojazdu do parkingu MOSiR od al. Piłsudskiego oraz zapewnionym wyjazdem ostatnim zjazdem w stronę ronda Lubelskiego Lipca ‘80). Przewidywana liczba uczestników to ok. 1 tys. osób.

Marsz Równości

Na sobotę (1 czerwca) w godz. 13.00-16.00 zgłoszono zgromadzenie publiczne – Marsz Równości. Wydarzenie rozpocznie się na Al. Racławickich, na wysokości Centrum Spotkania Kultur, a zakończy na placu przed Galerią Labirynt przy ul. Popiełuszki. Trasa przemarszu obejmuje ulice: Al. Racławickie – Lipową – Narutowicza – Głęboką – Sowińskiego – Poniatowskiego – Popiełuszki.

Przewidywana liczba uczestników to ok. 1 tys. osób. Zgromadzenie zostało zgłoszone przez Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie.

Korowód Bajki

Na sobotę (1 czerwca) w godz. 11.00-12.00 zgłoszono zgromadzenie publiczne. W ramach Festiwalu Literatury i Rozwoju Dzieci Alfabet odbędzie się Korowód Bajki po trasie: Plac Litewski – ul. Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – wejście do Ogrodu Saskiego za Uniwersytetem Medycznym. Przewidywana liczba uczestników to ok. 100 osób.

LOTTO Triathlon Energy Lublin 2024  

W niedzielę (2 czerwca) zostaną rozegrane zawody LOTTO Triathlon Energy Lublin 2024. Jako jeden z etapów zaplanowano wyścig kolarski po trasie: start na wysokości parkingu Dąbrowa (ul. Osmolicka) – w prawo w ul. Osmolicką w kierunku Żabiej Woli – nawrót przed skrzyżowaniem w kierunku Mętowa – ul. Osmolicka – meta na parkingu Dąbrowa (ul. Osmolicka) i początek drugiego okrążenia. Zawody w godz. 9.30-13.15 odbędą się przy całkowitym zamknięciu ul. Osmolickiej.

Przewidywana liczba uczestników to ok. 200 osób.

Zobacz także: Miasto Poezji 2024. Zobacz na zdjęciach, jak wiersze opanowały Lublin!