Przystań kajakowa Krasnystaw

i

Autor: internet / fot. UM Krasnystaw

Lubicie aktywny wypoczynek? W Krasnymstawie powstała nowa przystań kajakowa

2022-09-28 11:26

Jeśli lubicie sporty wodne, to na pewno ucieszy Was fakt, że w Krasnymstawie powstała nowa przystań kajakowa. Dzięki nowej przystani kajakarze będą mieli ułatwiony dostęp do podziwiania zarówno rzeki Wieprz, jak i samego miasta. Więcej o nowej atrakcji na Lubelszczyźnie dowiecie się z artykułu.

Nowa przystań kajakowa na rzece Wieprz

Jeśli lubicie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, to warto wybrać się na spływ kajakowy. Ta forma wypoczynku jest nadal jedną z tańszych opcji na aktywne spędzenie kilku godzin lub dni. Z roku na rok przybywa przedsiębiorców trudniących się wypożyczaniem kajaków. Żeby ułatwić kajakarzom dostęp do urokliwych rzek Lubelszczyzny wiele miast decyduje się na budowanie specjalnych przystani i miejsc, w których można bezpiecznie wejść do wody. Urząd miasta w Krasnymstawie właśnie otworzył taką właśnie przystań i wygląda ona bardzo atrakcyjnie.

Przystań została wybudowana w centrum miasta przy ulicy Zaułek Nadrzeczny, z lokalizacją w zatoce rzeki Wieprz pomiędzy ulicami Mostową i Gawryłowa. Prace budowlane na tym terenie prowadzone były od lutego do sierpnia. W ramach inwestycji powstała zatoka z miejscem do wodowania i wyciągania kajaków, slipem dla łodzi ze schodami zejściowymi do wody. Brzeg zatoki został zabezpieczony murem oporowym z gabionów. Powierzchnia przystani wynosi 95 m², a długość zatoki to 63 m. Jak informuje Urząd miasta w Krasnymstawie głównym celem projektu jest zachowanie i zrównoważone wykorzystanie potencjału rzeki Wieprz w celu zwiększenia atrakcyjności miasta i regionu, co ma przełożyć się na rozwój turystyki i stworzyć dodatkowe miejsca pracy.

Nowa przystań w Krasnymstawie to miejsce, w którym warto zacząć lub zakończyć swoją kajakową wyprawę na rzece Wieprz. Bliska lokalizacja do centrum miasta powoduje, że przy okazji można odwiedzić m. in. zabytkowe centrum.